Bakan Murat Kurum'dan Emlak Bankası Açıklaması

Düşük faizle konut kredisi çekmek isteyen kişilerin umutlarını taze tutan Emlak Bankası hakkında Bakan Murat Kurum yeni açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...

Bakan Murat Kurum'dan Emlak Bankası Açıklaması

Kredi indirimi müjdesi bekleyen vatandaşların tek umudu Emlak Bankası ve özel bankalar kaldı. 

Emlak Bankası Kısa Zamanda Açılacak! 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Emlak Bankası kısa zaman içerisinde yeniden halkımızın hizmetinde olacak. Şehit ve gazi ailelerine öncelikli olarak konut veriyor ve faizsiz konut kredisi kullandırıyoruz. Tarım alanlarını kullanan çiftçilerimize kiralama işlemlerini tamamlamak üzereyiz.

Yaklaşık 180 bin çiftçimizin kiralama işlemlerini yürütüyoruz. Şu anda 10 bini aşkın kurumda kurlumu tamamlanan 'Sıfır Atık Projesini' tüm kurumlara yaygınlaştırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Ankara ve İstanbul sanayi alanlarında imar planlarını hazırlıyoruz.

Şehirlerimizin geleceğini doğrudan ilgilendiren 39 planı uygulamak için ara vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz" diyerek Emlak Bankası'nın kısa sürede açılacağı müjdesini paylaştı. Daha öncede Bakan Albayrak kısa süre öncesinde Emlak Bankası'nı ilk komisyonda geçireceklerini dile getirmişti. 

Emlak Bankası Üzerinden Düşük Faizli Konut Kredisi Verilecek

Daha önce konu hakkında yapılan açıklamalarda Emlak Bankası üzerinden düşük faizli konut kredisi verileceği açıklanmıştı. Özellikle de konut stoklarının çıkarılması, Emlak Bankası'nın stokta olan sıfır konutları bünyesine alarak vatandaşa düşük faizle satacağı yönündeki açıklamaları güçlendirmişti. 

28 Şehirde 52 Millet Bahçesi Açılacak 

Bakan Murat Kurum konuşmasında İkinci 100 Günlük Eylem Planı projelerine de değinen Bakan Murat Kurum "Yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalarımızı başlattık. 100 Günlük Eylem Planı kapsamında Bakanlık olarak 39 projeyi hamdolsun yüzde 98 başarıyla tamamladık. İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında 28 şehirde 52 millet bahçesi dahil çalışmalarımıza başladık. Alt yapı çalışmalarına ülke genelinde devam ediyoruz." açıklamasında bulundu. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Emlak365.com

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYALANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"

Yorumlar (5)
Ramazan 2 yıl önce
Buda zengin firmalara 3uncu indirim olur artik yeri yapiliyor
Canan 2 yıl önce
Bu nasıl olacak sayın admin herkesi kapsayacak mı işleyişi nasıl olacak bu konuda bizi biraz aydinlatırmısiniz bir de tapu harçların da ki indirim devam edecek mi lütfen bu konuda bilgi verirmisiniz tek umut siz kaldınız
Cengiz 2 yıl önce
Devlet Baba babalığını göster artık nocak kemiğe dayandı
Yılmaz 2 yıl önce
yine bize burdan bişey çıkmaz.
ZENGİNLER 2 yıl önce
zengi̇nler yeter artik aradadan çeki̇li̇n bi̇z faki̇ri̇z si̇z bi̇le zengi̇nli̇kle bi̇le kredi̇ i̇hti̇yci duyuyorsununz i̇mkansizliklardan ötürü ya bi̇z bi̇zde 098 kredi̇li̇ sifir ev almak i̇sti̇yorsununz bi̇z gari̇banlar ne yapsin 2 ele bi̇le gücü yetmeyenlere yüksek fai̇z uygulaniyor