Bakanlıktan Son Dakika Faizsiz Konut Kredisi Genelgesi! 81 İle Gönderildi, Şartlar Belirlendi

Faizsiz konut kredisi desteği başta olmak üzere çok sayıda düzenlemeyi içeren yeni genelge Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi.

Bakanlıktan Son Dakika Faizsiz Konut Kredisi Genelgesi! 81 İle Gönderildi, Şartlar Belirlendi

Faizsiz konut kredisi desteği başta olmak üzere çok sayıda düzenlemeyi içeren yeni genelge Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi. Vazife malulü hakkı tanınan sağlık çalışanlarına tanınan TOKİ faizsiz konut kredisi desteği haberimizde...

Emlak365.com  / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan son teşvik ve yardım programı arasında yer alan faizsiz konut kredisi müjdesi için Sağlık Bakanlığı beklenen genelgeyi 81 ile gönderdi. 

Gönderilen genelge kapsamında sağlık çalışanlarına tanınan vazife malulü ve koronavirüs meslek hastalığının sayılması konusundaki düzenleme için gerekli çalışmalar başladı. 

VAZİFE MALULÜ VE KORONAVİRÜS MESLEK HASTALIĞI HAKKINDA SAĞLANAN HAKLAR NELER OLACAK?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında sağlık çalışanlarına çok sayıda yeni hak ve imkan tanındı. Bunlardan en çok ilgi çekeni ise hiç kuşkusuz faizsiz konut kredisi desteği oldu. Sağlık çalışanları kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statüsünden yararlanacak. 

Yapılan düzenlemeden sadece devlet hastanelerinde çalışan sağlık çalışanları değil, üniversite ve özel hastanelerde çalışan sağlık personelleri yararlanacak. Bu haklar şu şekilde sıralandı:

Hayatını kaybeden ya da çalışma gücünü yitiren sağlık çalışanı vazife malulü sayılacak, 

Vazife malullerine ya da bu kişilerin yakınlarına aranılan şartları taşımaları durumunda ikramiye ve hizmet süresi dikkate alınmaksızın maaş ödemesi yapılacak, 

Maaşa ek olarak tazminat ve ek ödeme yapılacak, 

Vazife malulü olan kişinin yakınlarına devlet memuru olma hakkı verilmektedir, 

Vergi konusunda belirli oranda indirim yapılmaktadır, 

Çocuklarına eğitim yardımı ödenmektedir, 

Bazı faturalar için özel indirim yapılmaktadır, 

Bu kişilere ve yakınlarına TOKİ üzerinden faizsiz konut kredisi verilmektedir. 

Yorumlar (0)