Banka Banka Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi! En Ucuz, Uygun Maliyetler Nisan 2021

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Kampanyalı konut kredisi veren bankalar hangileri? Ev alacak olan ve kredi kullanmayı planlayanlar için Nisan ayının ikinci yarısında kredi sağlayan bankaların güncel faiz oranları.

Banka Banka Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi! En Ucuz, Uygun Maliyetler Nisan 2021
Bankaların konut kredisi faiz oranları ve yıllık kredi maliyet tablosu sürekli değişim içerisinde. Nisan ayı PPK faiz kararının belli olması ve bankaların önümüzdeki dönem stratejilerinin belirlemelerinin ardından faiz oranları da şekillendi.

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut kredisi kullanımlarında kamu bankaları diğer bankaların önüne geçiyor. Hem düşük faiz oranı sunan bankalar kolay ödeme yöntemleri ile müşterilerinin ilgisini çekiyorlar.

Kamu bankalarının konut kredisi imkanlarında ilk sırada Vakıfbank yer alıyor. Nisan ayı ortası itibariyle bankanın kampanyalı konut kredisi bulunuyor. Bunun dışında Vakıfbank'ın standart herkes için olan konut kredisi paketi de en düşük faiz oranına sahip durumda.

Vakıfbank enerji kimlik belgesi A sınıfı olan binalardan konut alacak olan müşterilerine yüzde 1.25 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Eğer alınacak dairenin enerji kimlik sınıfı B sınıfı ise uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1.29 oluyor. Bankanın herkes için geçerli konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.32 bandında yer alıyor.

Ziraat Bankası ve Halkbank'ın tüm müşterileri için sundukları konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.37 ile yüzde 1.38 seviyesinde yer alıyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın konut kredisi faizleri tüm özel bankaların sunduğu oranlardan daha uygun durumda bulunuyor.

ÖZEL BANKALARIN FAİZ ORANLARI

Konut kredisi kullanımlarında özel bankaların faiz oranları yüzde 1.39 seviyesinden başlıyor. 120 ay vadeli ödeme planıyla bankaların nisan ayının kalan kısmı için ilan ettikleri oranlar şu şekilde;

Akbank 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.39

İş Bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde  1.45

Yapı Kredi Bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 50

Garanti BBVA 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54

QNB Finansbank 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.56

İNG Bank 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.64

KAMU KATILIM BANKALARI

Faizsiz bankacılık kapsamında konut kredisi sağlayan iki kamu katılım bankasının nisan ortası konut finansmanı oranları da belli oldu. Ziraat Katılım Bankası müşterilerine aylık yüzde 1.41 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. Vakıf Katılım Bankası'nın konut finansmanı oranı ise yüzde 1.55. İki bankanın sunduğu bu kar payı oranları 120 ay vadeli ödeme planı için geçerli.
Yorumlar (0)