Banka Banka Konut Kredisi Hesaplama Tablosu! 200 Bin TL Kredi Çeken Kaç Lira Faiz Ödeyecek?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için bankaların konut kredisi kampanyaları ile faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Ne yazık ki yükselen faiz oranları vatandaşları zor durumda bırakırken bankaların güncellenen son faiz oranları üzerinden 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi hesaplama tablosu haberimizde!

Banka Banka Konut Kredisi Hesaplama Tablosu! 200 Bin TL Kredi Çeken Kaç Lira Faiz Ödeyecek?

Ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli para birikimen sahip olmayan kişiler için bankalar konut kredisi paketler ile müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. Bankaların vermiş oldukları konut kredisi paketlerinde kredi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş ile beraber konut kredisi kullanım oranı da geriledi. 

Süreçte özel bankaların kredi faiz oranları devlet bankalarının faiz oranlarına göre yukarıda kalırken en uygun konut kredisi veren banka ise devlet bankası olan Vakıfbank oldu. Vakıfbank sarı panjur konut kredisi paketinde konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32 olarak korunurken özel bankalar arasında ise en uygun konut kredisi veren banka yüzde 1.39 konut kredisi faiz oranı ile Akbank oldu. 

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ İLE 120 AY VADELİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU 

Yükselen konut fiyatlarının yanı sıra bir de üzerine eklenen konut kredisi faiz oranlarındaki yükseliş vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olma hayallerini imkansız bir hale getirdi. Süreçte en uygun kredi veren bankalar sıralamasında devlet bankaları öne çıkarken ucuz konut kredisi veren banka Vakıfbank, en düşük konut kredisi faiz oranı ise sarı panjur konut kredisi paketinde uygulanan yüzde 1.32 rakamı oldu. 

120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi Vakıfbank en uygun konut kredisi paketinde 3 bin 330 TL olarak gerçekleşirken kredinin toplam geri ödemesi ise 402 bin 96 liraya ulaştı. Yani en uygun konut kredisi paketinde dahi 200 bin lira kredi çeken kişilerin ödemesi 400 bin lirayı aştı. 

Ziraat Bankası konut kredisi paketinde 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi aylık taksit tutarı 3 bin 405 TL olarak gerçekleşirken Halkbank konut kredisi paketinde ise aylık taksit tutarı 3 bin 420 lira olarak gerçekleşecek. 

ÖZEL BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ İLE 120 AY VADELİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU 

Özel bankalar arasında en uygun konut kredisi veren banka Akbank olurken Akbank konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.39 rakamı üzerinden 200 bin lira 120 ay vadeli konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı 3 bin 436 TL olarak gerçekleşecek kredinin geri ödeme tutarı ise 414 bin 368 TL olarak gerçekleşecek. 

Garanti Bankası konut kredisi hesaplama tablosu üzerinde aylık taksit tutarı 3 bin 481 lira olarak gerçekleşirken Yapı Kredi Bankası aylık taksit tutarı ise 3 bin 527 olarak bankaya gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)