Banka Banka Şubat Ayı Konut Kredisi Kampanyaları ile En Uygun Kredi Faiz Oranları Listesi

Ev satın almak isteyen ancak bunun için yeterli nakit para birikimi olmayan kişiler için bankaların konut kredisi faiz oranları kampanyaları tüm hızı ile devam ediyor.

Banka Banka Şubat Ayı Konut Kredisi Kampanyaları ile En Uygun Kredi Faiz Oranları Listesi

Ev satın almak isteyen ancak bunun için yeterli nakit para birikimi olmayan kişiler için bankaların konut kredisi faiz oranları kampanyaları tüm hızı ile devam ediyor. İşte 2 Şubat 2021 tarihi itibari ile güncellenen Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Vakıfbank, İş Bankası, Halkbank, Denizbank, ING Bank konut kredisi faiz oranları listesi ile kredi kampanyaları! Sıfır ve 2. el konut alımları için en ucuz ev kredisi hangi bankada?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma politikaları ile beraber büyük bir hızla yükselmeye başlayan kredi faiz oranları ne yazık ki kredi çekerek ev almak isteyen kişileri de olumsuz etkilemişti. Konut kredisinde psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 0.99 seviyesi yerle bir olurken faizler rekor üzerine rekor kırmıştı. KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ! Haziran ayında yüzde 0.64 rakamı ile en düşük seviyeyi gören konut kredisi faiz oranları ne yazık ki bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından parasal sıkılaşma politikasına geçiş yapılması ile büyük bir hızla yükselmeye başlamıştı. Konut kredisi faiz oranından psikolojik eşik yüzde 0.99 olarak kabul edilirken ne yazık ki bu rakamda büyük bir hızla geçildi. Söz konusu konut kredisi faiz indirimi yapmak olduğunda son derece isteksiz ve yavaş davranan bankalar faiz artışı konusunda ise oldukça hızlı çıktı. Kredi faiz oranları rekor hızda yükselirken kamu bankaları bir süre daha sıfır konut kredisi paketinde yüzde 0.99 eşiğinde tutunmaya çalışsalar da sonunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından kredi faiz oranları yüzde 1.52 seviyesine taşındı. 2020 yılını büyük bir hızla yükseliş yönlü kapatan bankalar kredi taleplerinde büyük bir daralma yaşanması sonrası geri adım atmak zorunda kaldı ve kademeli olarak aşırı yükseltmiş oldukları faiz oranlarında düzetlmeye gittiler. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.40 seviyesine çekilirken Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise sıfır konutlarda yüzde 1,42 ve 2. el konut kredisi paketinde ise yüzde 1.47 seviyesine çekildi. 

150 BİN TL KREDİ 120 AY VADELİ ÇEKİLİRSE AYLIK KONUT KREDİSİ TAKSİT TUTARI KAÇ TL OLUR?Şu anda en uygun konut kredisi veren banka yüzde 1.36 oranı ile ING Bank olurken 120 ay vadeli 150 bin TL kredi çeken kişilerin aylık taksit tutarları 2 bin 542 TL olarak gerçekleşiyor. En düşük konut kredisi faiz oranı sıralamasında ikinci ve üçüncü sırayı yüzde 1.39 rakamını uygulayan Akbank ve Garanti Bankası takip ederken bu 2 bankadan kredi çeken kişilerin aylık taksit tutarları ise faiz farkından dolayı 2 bin 577 TL olarak gerçekleşiyor. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı sarı panjur konut kredisi paketinde yüzde 1.40 olarak uygulanırken, Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.42 ve emlak365.com ve TEB konut kredisi faizi ise yüzde 1.45 seviyesinde bulunuyor. Bu bankaları kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Halkbank yüzde 1.47 oranı ile takip ederken QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.50 seviyesinde bulunuyor. Emlak365.com

Yorumlar (0)