Bankalar Faiz Oranlarını Değiştirdi! Konut Satın Alacaklar İçin Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları!

Konut kredisi kullanarak yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşların fazlalığı sebebiyle bankalar bu kredi kalemine önem vermeye devam ediyorlar.

Bankalar Faiz Oranlarını Değiştirdi! Konut Satın Alacaklar İçin Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları!

Konut kredisi kullanarak yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşların fazlalığı sebebiyle bankalar bu kredi kalemine önem vermeye devam ediyorlar. Ekonomik göstergelerden kaynaklanan faiz yükselişlerinde rağmen vatandaşlar en uygun konut kredisini hangi bankalardan kullanabileceklerini araştırmayı sürdürüyorlar. En uygun konut kredisini hangi banka veriyor? Konut kredisi güncel faiz oranları yüzde kaç oldu?

Türkiye'de koronavirüs sürecinde konut talebi ciddi anlamda dümüş ve normalleşme döneminde düşük maliyetli konut kredilerinin verdiği destekle ev satışları rekor üzerine rekor kırmıştı. Haziran 2020 ve Temmuz 2020'de vatandaşlar yoğun bir şekilde düşük maliyetli konut kredisi kullanmış ve konut satışlarında patlama meydana gelmişti. Ancak yüzde 0,64 faizli konut kredilerinin sona ermesi ile konut satışlarında ciddi bir geriçekilme gerçekleşti.Ağustos ayında konut satışlarına yönelik sektörden düşük rakamlar gelmeye devam ederken yine de çok sayıda vatandaş konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyorlar. Bunun için bankaların konut kredisi kampanyalarını araştıran vatandaşlar yaptıkları incelemeye göre kendilerinin ekonomik durumlarına en uygun imkanı sunan bankadan konut kredisi kullanıp yeni bir ev satın alıyorlar. Hangi banka yüzde kaç faizle konut kredisi veriyor?ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Kamu bankaları konut kredilerinde aynı faiz oranını vermeye devam ediyorlar. Normalleşme sürecinde başlatılan kredi kampanyasında vatandaşlar aylık yüzde 0,64 faizle konut kredisi alabilmişlerdi. Ancak bu kampanya sona erdirildi ve kredi faizleri de kademeli olarak yükseltildi. Edinilen son bilgilere göre kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterilerine konut kredilerinde aylık yüzde 1,09 kredi faizi uygulanıyor.

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Konut kredisi kampanyasında değişiklik yapan ve faizleri güncelleyen bankalardan birisi de Şekerbank oldu. Şekerbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere azami 120 aya kadar vade imkanı veriliyor. Ayrıca son güncellemeyle beraber Şekerbank konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,64'e yükseldi.YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Yapı Kredi Bankası müşterileri de konut kredisi kullanarak ev sahibi olabiliyorlar. Banka tarafından sağlanan imkanlara göre konut kredisi kullanan müşterilere 120 aya kadar vade imkanı tanınıyor. Ayrıca konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,45 kredi faizi uygulanıyor.

AKBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Akbank müşterileri ev sahibi olmak için bankalarından finansman desteği alabiliyorlar. Akbank'ın konut kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler 120 aya kadar vade seçeneğini kullanabiliyorlar. Akbank tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,19 kredi faizi uygulanıyor.

ICBC TURKEY KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Türkiye'de konut kredisinde avantajlı imkanlar sunan bankalardan birisi de ICBC Turkey oldu. ICBC Turkey müşterileri konut satın almak için bankalarından finansman desteği alabiliyorlar. Bankalarından konut kredisi kullanan ICBC Turkey müşterileri bu finansman desteğini 120 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Ayrıca banka tarafından yapılan açıklamaya göre konut kredilerinde müşterilere aylık yüzde 1,12 kredi faizi uygulanıyor.QNB FİNANSBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI!Türkiye'de son dönemlerde verdiği kredilerle adından söz ettiren bankalardan olan QNB Finansbank ev satın alacak müşterilerine finansman desteği veriyor. Bu bankadan konut kredisi kullanan müşterilere 180 ay vadeli kredi verilebiliyor. Ayrıca QNB Finansbank'tan yapılan son açıklamaya göre konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,49 kredi faizi uygulanıyor.

Emlak365.com


Yorumlar (0)