Bankalara Şok! Takibe Düşen Konut Kredisi Borcu Rekor Kırdı

Bankaların takibe düşen kredi alacakları rekor seviyelere çıkarken bankaların konut kredisi patladı! Konut kredisi borcumu ödeyemiyorum diyen kişi sayısı arttı! Bankadan satılık gayrimenkul sayısı rekor oranda artış gösterirken açıklanan son verilere göre konut kredisi borcunu ödeyemeyen kişi sayısında rekor artış gözlemlendi.

Bankalara Şok! Takibe Düşen Konut Kredisi Borcu Rekor Kırdı

Bankaların takibe düşen kredi alacakları rekor seviyelere çıkarken bankaların konut kredisi patladı! Konut kredisi borcumu ödeyemiyorum diyen kişi sayısı arttı!

Bankadan satılık gayrimenkul sayısı rekor oranda artış gösterirken açıklanan son verilere göre konut kredisi borcunu ödeyemeyen kişi sayısında rekor artış gözlemlendi. Yeni Çağ Gazetesi yazarlarından Remzi Özdemir tarafından yapılan habere göre tüketici kredisinde takibe düşen kişi oranı 2019 yılının ilk 3 aylık döneminde yüzde 7.5 oranında artış gösterdi. Vatandaş Konut Kredisi Borcunu Ödeyemiyor! Konut kredisi paketlerinde yaşanan en büyük sorun bankaların konut kredisi yapılandırma taleplerini reddetmesi ile başladı. Yüksek faiz oranları ile "bankalar nasıl olsa konut kredisi faiz oranları düştüğünde kredi borcumu yapılandırırım" diyerek konut kredisi çeken kişiler bu haktan yararlandırılmadı. Yüzde 1.28 ile 2019 yılının dip noktasını gören konut kredisi faiz oranları için vatandaşın yaptığı konut kredisi borç transferi ve konut kredisi yapılandırma başvuruları reddedildi. Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma ekranı gelen yoğun talep nedeni ile kısa sürede kapatıldı. Yüksek oranlarla büyük borç yükü altına giren kişiler ne yazık ki bir süre sonra borcunu ödemekte sıkıntıya düşmeye başladı. Yaşanan sorunlar bankaların en güvenilir krediler olarak kabul ettikleri konut kredisi geri ödemesinde sorunlara neden oldu. Takibe Düşen Konut Kredisi Borcu 1 Milyar Lirayı Aştı Yıllardır 1 milyar lira sınırının altında kalan konut kredisi borcu ne yazık ki ilk kez 1 milyar lira sınırını aştı ve 1.1 milyar lira seviyesine çıktı. Konut kredisinde takip oranında yaşanan artış yüzde 13,09 olarak belirlendi. Bankalar Ellerindeki Evleri Yok Fiyatına 0.98 Konut Kredisi Faiz Oranı İle Taksitle Satıyor! Bankalar ellerinde oluşan konut stokundan kurtulmak için farklı kampanyalar düzenleyerek bu evleri satmaya çalışıyor. Hem konut fiyatlarında indirim hem de 0.98 konut kredisi faiz oranı ile kredi imkanı sunuluyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)