Dar Gelirlilere Ucuz Ev Müjdesi! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 0.49 Konut Kredisi Desteği Sağlayacak, TOKİ 2021 Yılında 100 Bin Sosyal Konut Üretecek!

Türkiye'de konut fiyatları her geçen gün biraz daha yükselmeye devam ederken yüksek fiyatlar özellikle de asgari ücretli çalışanlar, emekliler ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini imkansız hale getiriyor.

Dar Gelirlilere Ucuz Ev Müjdesi! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 0.49 Konut Kredisi Desteği Sağlayacak, TOKİ 2021 Yılında 100 Bin Sosyal Konut Üretecek!

Türkiye'de konut fiyatları her geçen gün biraz daha yükselmeye devam ederken yüksek fiyatlar özellikle de asgari ücretli çalışanlar, emekliler ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini imkansız hale getiriyor. Süreçte devlet dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlamak adına TOKİ tarafından 100 bin sosyal konut üretecek, bu konutlar için devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yüzde 0.49 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlayacak. TOKİ alt gelir grubu ucuz konut projeleri ile sosyal konut projesi detayları ve 0.49 faiz oranı ile uzun vadeli konut kredisi desteği şartları haberimizde...

Yükselen konut fiyatları nedeniyle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları her geçen gün biraz daha zorlaşırken Resmi Gazete ile yayımlanan  2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında bu vatandaşlara ucuz konut müjdesi geldi. DAR GELİRLİ AİLELER İÇİN RESMİ GAZETE İLE BÜYÜK MÜJDE! 2021 YILINDA 100 BİN SOSYAL KONUT ÜRETİLECEK! 27 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan yeni programa göre TOKİ 2021 yılında 100 bin yeni sosyal konut üretecek. İlk olarak 2003 senesinde start vermiş olduğu 969 bin 925 konutun 798 bin 819'unu 2020'nin Eylül sonu itibarıyla sosyal ve teknik donatılarıyla birlikte tamamlamayı başaran TOKİ çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. 2019 yılında 50 bin sosyal konut projesi için başvuruları kabul eden TOKİ 2020 yılında yoğun başvuru nedeni ile bu sayıyı tam 2 katına çıkararak 100 bin sosyal konut için talep toplamıştı. Yayımlanan yeni program kapsamında 2021 yılında da 100 bin sosyal konut için talep toplanacağı ve 100 bin ailenin daha kira öder gibi ev sahibi olma hakkı elde edeceği ilan edildi. 

SOSYAL KONUT ALAN DAR GELİRLİ AİLELERE DEVLET BANKALARI 0.49 FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK! Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ internet sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamada "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın destekleriyle İdaremiz tarafından gerçekleştirilen "Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kapsamında vatandaşlarımızın konut finansmanı KATILIM BANKALARI VE KAMU BANKALARI tarafından sağlanacaktır" ifadeleri ile kredi desteği verileceğini duyurmuştu. 2020 yılında sosyal konut almaya hak kazanan kişilere konut kredisi desteğinin kamu bankaları tarafından verilmişti. Bu kapsamda Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası tarafından 0.49 konut kredisi faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi paketini kullanıma sunmuştu. 

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ 2021 BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?100 Bin sosyal konut projesinde başvurular için 2021 programı henüz netlik kazanmazken 2020 yılında olduğu gibi Mart ayına kadar talep toplama işlemlerinin tamamlanması ve kura programının açıklanması bekleniyor. Başvurular açıklanan tarihlerde Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri yanı sıra e devlet üzerinden de yapılabilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)