Devlet Bankalarında Mart Ayı Konut Kredisi Faizleri

Kredili ev alımlarında vatandaşların ilk tercihlerinden birisi de kamu bankaları oluyor. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından sağlanan kredi oranlarını takipte olan vatandaşlar için bizlerde Mart ayı oranlarını araştırdık.İşte hem sıfır konut alımlarında hemde ikinci el konut alımlarına ayrı ayrı ilan edilen güncel faiz oranları ve diğer kredi avantajları haberimizde.KAMU BANKALARINDAN KONUT KREDİSİYLE EV ALMAKKamu bankaları müşterilerine çok özel olanaklarla konut kredisi sağlıyor.

Devlet Bankalarında Mart Ayı Konut Kredisi Faizleri
Kredili ev alımlarında vatandaşların ilk tercihlerinden birisi de kamu bankaları oluyor. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından sağlanan kredi oranlarını takipte olan vatandaşlar için bizlerde Mart ayı oranlarını araştırdık.

İşte hem sıfır konut alımlarında hemde ikinci el konut alımlarına ayrı ayrı ilan edilen güncel faiz oranları ve diğer kredi avantajları haberimizde.

KAMU BANKALARINDAN KONUT KREDİSİYLE EV ALMAK

Kamu bankaları müşterilerine çok özel olanaklarla konut kredisi sağlıyor. Ziraat Bankası maaş müşterilerine ayrı konut kredisi paketleri sunarken bunun dışında yatırım amaçlı alınacak konutlar için ortak konut kredisi sunuyor. Halkbank ise hesaplı evim konut kredisi, canım evim konut kredisi, vefa konut kredisi paketleri ile müşterilerinin ev alımlarına aracılık ediyor. Vakıfbank ise Sarıpanjur konut kredisi ve Yeşil Ev Kredisi kampanyaları ile müşterilerine kredi olanağı sağlıyor.

YÜZDE 90 LİMİTLE KONUT KREDİSİ

Vakıfbank müşterilerinin konut kredisi kullanımlarında yüzde 90 oranında kredi limiti sağlıyor. Diğer kamu bankaları da çeşitli kredi paketlerinde alınacak evin değerinin yüzde 90'ına kadar kredi olanağı sunuyorlar. Bu oran ile müşteriler sadece yüzde 10 oranında peşinat ödemesi yaparlar. Örneğin bankalardan 300 bin TL'lik bir ev için kredi kullanacak olan müşteriler 30 bin TL peşinat ve 270 bin TL kredi ile evi alabililer.

MART AYI ORANLARI

Ziraat Bankası Mart 2021 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.47

Vakıfbank Mart 2021 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34

Halkbank Mart 2021 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.47

100 BİN TL KREDİYİ KAÇ TL TAKSİTLE ÖDERİM?

Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden konut kredisi kullanacak olan bir müşteri 100 bin TL krediyi 120 ay vadeli ödeme planında ayda 1779 TL taksitle öderler. Vakıfbank'ın sunduğu ödeme planı ile ödemeler aylık 1680 TL ile yapılır.
Yorumlar (0)