Devlet Bankalarından Konut Kredisi Atağı! 100 Bin TL Konut Kredisi Nasıl Ödenir?

Devlet bankalarının kredi faiz oranları yine değişti. Ev almak isteyenler için devlet bankalarının sunduğu yeni oranlarla birlikte ödeme planları değişti. Devlet bankalarının konut kredisi atağı, son faiz oranları ve 120 ay vade kredi ödeme planları haberimizde. Ev alacaklar için sunulan tüm devlet bankası imkanları.

Devlet Bankalarından Konut Kredisi Atağı! 100 Bin TL Konut Kredisi Nasıl Ödenir?

Kendi evini almak isteyen vatandaşların çok az bir kısmı peşin ödeme ile ev satın alınabiliyor. Vatandaşların ev alımlarında en sık kullandıkları yöntem ise krediyle ev sahibi olmak 

2020 yılında tarihin en önemli kredi kampanyalarından biri ev alacak olan vatandaşlar için sunulurken bu kampanyanın sona ermesiyle birlikte maliyet tabloları her geçen gün değişti. Bankalar sık sık yaptıkları kredi güncellemeleri ile faiz oranlarını yukarı taşıdılar. 

BANKALARIN KREDİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR?

Kredi faizlerinin yükselmesinde ki en önemli neden değişen ekonomi yapısı oldu. 

20219 yılının ortasından 2020 yılı yazına kadar devam eden düşük politika faizli ekonomi yapıcı pandemi sürecinin etkileriyle değişti. TCMB politika faizlerini değiştirirken bu durum ev alacaklar için konut kredisine yansıdı. 

Konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi ise Ağustos ayının başından itibaren devam ediyor. Emlak365.com olarak bizlerde konut kredisi faiz oranlarında yaşanan son durumu devlet bankalarının sundukları kredi olanaklarıyla inceledik. İşte bank banka devlet bankalarının kredi faiz oranları. 

ZİRAAT BANKASI TÜKETİCİ ÜRÜN PAKETİ KONUT KREDİSİ 120 AY VADELİ 100 BİN TL ÖDEME PLANI

VAKIKFBANK SARIPANJUR KONUT KREDİSİ 120 AY VADELİ 100 BİN TL ÖDEME PLANI

HALKBANK CANIM EVİM KONUT KREDİSİ 120 AY VADELİ 100 BİN TL ÖDEME PLANI

KAMU BANKALARI KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

Ev alma hayalinde olanlar kamu bankalarının kredi faiz oranlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyorlar. TCMB'nin faiz uygulaması ile yön bulan kredi faiz oranları, faiz indirimi kararı alınması durumunda geri çekilebilir. Ancak bankalar kendi inisiyatiflerinde her an kredi kampanyaları çıkabilirler. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)