Düşük Faiz Fırsatı Sunan Akbank'ta 150 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Hesaplama!

Konut fiyatlarına büyük bir zam geleceği iyice konuşulmaya başlanırken fırsat gibi konut kredisi haberini Akbank verdi. Akbank düşük faizli konut kredisi ile müşterilerini konut sahibi yapıyor. Konut kredisi kampanyasında özel bankalar arasında devrim yapan Akbank'ın kredi şartları nelerdir?

Düşük Faiz Fırsatı Sunan Akbank'ta 150 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Hesaplama!

İnşaat sektöründe maliyetlerin oldukça yüksek bir noktaya taşınmasının ardından konut fiyatlarına yüzde 100'ü aşan zamların geleceği yükseek sesle dillendirilmeye başlandı. Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar konut fiyatlarının artmasını duyunca şartlarını zorlamaya başladılar. Konut satın almak için birikimlerini bir araya getiren vatandaşlar eksik kalan kısmı ise konut kredisi kullanarak kapatıyorlar. 

KONUT KREDİSİNDE DEVRİM

Acil olarak konut kredisine ihtiyaç duyan vatandaşlar en düşük maliyetli konut kredisi kampanyasını araştırmayı sürdürüyorlar. Türkiye'de konut kredisi denilince akla ilk olarak kamu bankaları geliyor. Ancak son dönemlerde özel bankalar arasında bulunan Akbank da konut kredisi kampanyasında adeta devrim yaptı. Konut kredisi faizlerini kamu bankalarının seviyesine düşüren Akbank bu finansman desteği ile müşterilerini oldukça cazip imkanlarla ev sahibi yapıyor.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ

Akbank'ın konut kredisi kampanyasında müşterilere uyguladığı faizin yüzde 1,39 olduğu bildirildi. Bu faiz oranı ile çok sayıda kredi talebi alan Akbank verdiği finansman desteği ile müşterilerin konut satın almalarına yardımcı oluyor. Ayrıca Akbank konut kredisi kampanyasından yararlanarak konut sahibi olan müşterilere banka tarafından çeşitli imkanlar da temin ediliyor. Bütçelerine göre kredi geri ödemesi planlaması yapmak isteyen müşteriler tamamen kişisel bir geri ödeme takvimi oluşturabiliyorlar. Sıkıntıya düşmeden konut kredisi borçlarını ödeyen müşteriler vade sonunda ise tam anlamıyla konut sahibi oluyorlar.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bankanın bu krediler içinb talep ettiği maliyetleri merak ediyorlar. Akbank'tan konut kredisi çekenlere aylık yüzde 1,39 kredi faizi uygulanıyor. Bu şartlarda 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2.576 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Yorumlar (0)