Düşük Faizle 250 Bin TL Ev Kredisi! Kampanyalı Kredi Hesaplama Ekranı Maliyet Tablosu

250 bin konut kredisi kullanarak ev alacak olanlara devlet bankaları kredi paketleri ile özel bankalar kredi kampanyalarıyla katılım bankaları ise konut finansmanı ürünleri dahil oluyorlar.

Düşük Faizle 250 Bin TL Ev Kredisi! Kampanyalı Kredi Hesaplama Ekranı Maliyet Tablosu

250 bin konut kredisi kullanarak ev alacak olanlara devlet bankaları kredi paketleri ile özel bankalar kredi kampanyalarıyla katılım bankaları ise konut finansmanı ürünleri dahil oluyorlar. Aralık ayında sunulan tüm konut kredisi faiz oranlarını 250 bin TL kredi kullanım tablosu üzerinden inceledik.

Uygun faizli konut kredisi kampanyalarında özel bankaların sundukları oranlar devlet bankalarını geçti. Özel bankalar müşterilerine daha düşük faiz oranlarıyla konut kredisi sağlamaya başladılar. Katılım bankaları da müşterilerine vade sürecine göre değişen kar payı oranları ile konut kredisi imkanu sunuyorlar Tüm bu konut kredisi ve konut finanmsanı için sunulan faiz oranlarını 120 ay vadeli kredi kullanımına göre araştırdık. 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ 120 ay vade ile konut kredisi kullanmak isteyenler için tüm bankalar bu vade oranını sağlıyor. Ancak bazı bankalar 60 ay vadeli konut kredisi kullanımına daha düşük faiz oranıyla kredi veriyor. Bunun dışında bazı bankalar ise konut kredisi paketlerinde 180 ay vade imkanı sağlıyorlar. 120 ay avdeli konut kredisi kullanımlarında konut kredisi faiz oranı ve konut finansmanı kar payı oranları yüzde 1.35 faiz oranından başlıyor. En yüksek faiz oranı yüzde 2.20 bandının üzerine çıkmış durumda. KONUT KREDİSİ LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?Konut kredisi limitleri iki şekilde belirlenir. Birincisi konut kredisi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların kredi risk puanları, aylık gelir durumu, ek teminat sunma durumlarına göre. İkincisi ise alınacak evin ekspertiz değerine göre belirlenir. Bankalar vatandaşların alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında konut kredisi imkanı sunarlar. Ancak bu konut kredisi limiti devlet bankalarında yüzde 90'a kadar çıkmakta. Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi bazı bankalarda alınacak dairenin enerji sınıfına göre yüzde 90, yüzde 85 ve yğzde 80 oranında finansman sağlıyorlar. BANKA BANKA HESAPLAMA EKRANI

Emlak365.com 


Yorumlar (0)