banner136

Düşük Faizle Konut Kredisi Yapılandırmasında Umut Kalmadı

Kamu bankalarının kampanyalı konut kredisi imkanları sona erdi. Bankaların bu kredi hamlesinin ardından yapılandırma bekleyenler için de umutlar tükenmiş oldu. Yapılandırma kredisi bekleyen vatandaşlar için süreci haberimizde değerlendiriyoruz.

Düşük Faizle Konut Kredisi Yapılandırmasında Umut Kalmadı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın kampanyalı konut kredisi fırsatları Ağustos ayının ilk haftası itibariyle sona erdi. 

Bankalar sıfır ve ikinci el konutlar için sundukları imkanlarını yeni gün itibariyle uygulamadan kaldırdılar. Bundan sonraki süreçte ev araba almak isteyen vatandaşlar bankaların yeni faiz oranlarıyla kredilerini kullanacaklar. 

DÜŞÜK FAİZLE YAPILANDIRMA BEKLEYENLER İÇİN UMUTLAR SONA ERDİ

Devlet bankaları tarafından sağlanan konut kredisi imkanları yeni ev alacak olan vatandaşları oldukça sevindirmişti. Öyle ki devlet bankaları sıfır ev alımlarında 0.64 faiz oranının yanında ödeme erteleme ve uzun vade imkanlarından faydalanmışlardı. 

Bunun yanında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ikinci el ev alımlarında da çok özel imkanlar sunmuştu. Bankalar yüzde 0.74 faiz oranıyla kredi imkanı sunarken müşteriler 12 ay ödemesiz dönem ve 180 ay vade olanaklarından faydalandılar. 

Bu kredi imkanları temmuz ayının sonunda değişti. İlk önce kredi ödeme erteleme imkanını kaldıran Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank daha sonra uzun vadeli ödeme planını 120 aya düşürdü. Faiz oranı ise ilk güncellemede yüzde 0.79'a daha sonra ise yüzde 0.87'ye yükseldi. Yeni bildirim ile bu kampanya tamamen sona erdi. 

Devlet bankalarının kampanyalı konut kredisi imkanlarının başlamasıyla vatandaşlar yüzde 0.74 faiz oranıyla yapılandırma beklediler. Uzun süre bu konuda adım atmayı bekleyen vatandaşların, kampanyanın sona ermesiyle yapılandırma konusunda umutları kalmamış oldu.

Emlak365.com

Yorumlar (0)