Düşük Gelirlilere Ucuz Konut Fırsatı Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan

Bankalar kendilerine ait olan konutları satışa çıkarıyorlar.

Düşük Gelirlilere Ucuz Konut Fırsatı Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan
Bankalar kendilerine ait olan konutları satışa çıkarıyorlar. İhale ile satılan bu konutlarda fiyatlar daha uygun, indirimli olabiliyor. Ayrıca devlet bankaları, banka gayrimenkulleri satışları için özel kredi fırsatı da sunuyorlar.

Ev almak isteyen vatandaşlar için tercihlerden bir tanesi de banka gayrimenkulleri. Bankaların kendilerine ait olan gayrimenkullerini satışa çıkarmaları kapsamında satılan bu konutlar hemen hemen her banka tarafından yayımlanıyor. Bankalar ellerinde olan bu gayrimenkullerin satışlarına özel kampanyalar ve özel kredi paketleri uyguluyorlar.

BANKALARIN UCU KONUT SATIŞI - DÜŞÜK FİYATA EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

Bankaların konut satışları bilindiği üzere ihale ile gerçekleştiriliyor. Bankalar kendilerine ait olan evleri resmi internet siteleri üzerinden yada kendilerinin ilan ettiği sitelerden yayımladıkları güncel ilanlar ile duyuruyorlar. Bankaların konut satışlarında uygulanan ihale sistemi ise konutların uygun fiyatlarla satılmasına neden olabiliyor. Vatandaşlar piyasa değeri yüksek olan bir konutu muhammen bedel üzerinden teklif vererek daha ucuza alma şansına sahipler. Ancak bu durumun tam tersi satışların yaşandığı da oluyor. Konut sıkıntısı yaşanan bölgelerde yapılan satışlarda ihalelere katılım oranı çok daha yüksek oluyor. Bu durumlarda konutlar için belirlenen muhammen bedelin üzerinde bir rakama satış yapılıyor.

VAKIFBANK'TAN ÖZEL YÜZDE 20 İNDİRİM KAMPANYASI

Vakıfbank Sarıpanjur internet sitesi üzerinden banka konutlarını satıyor. Burada yayımladığı kampanya kapsamında bazı konutlarda indirim uygulanacağı duyuruldu. Vakıfbank'ın belirlediği konutlarda geçerli olacak indirimlerde ise fiyatlar yüzde 20 daha uygun olacak. Düşük gelir düzeyinde bulunan vatandaşlar için ihale ile ucuz fiyata, Vakıfbank'ın indirimi ile ikinci indirimle daha ucuz fiyata konut almak mümkün olabiliyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın Bazı Konut Satışları

BANKA KONUTLARINA ÖZEL KREDİLER

Devlet bankaları banka konutlarının satışlarına özel kredi fırsatı sunuyorlar. Bankaya ait olan konutları almak için ihaleye katılan ve ihale sonrası evi almaya hak kazanan müşteriler, ödeme aşamasında kredi başvurusunda bulunabiliyorlar. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda alınacak evin değerinin yüzde 90'ına kadar kredi fırsatı sunuluyor. Ödemeler bankaların özel faiz oranları ile 120 ay vade ile tamamlanıyor.

0.69 FAİZ ORANIYLA BANKA GAYRİMENKUL KONUT KREDİSİ - ARALIK 2020 DÖNEMİNİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Aralık ayının en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.69. Bu oran Türkiye Finans Katılım Bankası'nın kendisine ait olan banka gayrimenkullerini satışı için sunduğu finansman kampanyasında sağlanıyor. Banka müşterilerine yüzde 80 oranında finansman kullanım limiti ve 12 ay vade imkanı veriyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)