Ekspertiz Değerinin Tamamına 120 Ay Vadeli Dükkan, İşyeri Kredisi

Gayrimenkul sektöründe ilk fiyat indirimleri yaz sonunda gelmeye başladı.

Ekspertiz Değerinin Tamamına 120 Ay Vadeli Dükkan, İşyeri Kredisi

Gayrimenkul sektöründe ilk fiyat indirimleri yaz sonunda gelmeye başladı. Bu dönemde yatırım amaçlı işyeri yer almak isteyen vatandaşlar, firmalar için ise bankalar kredi imkanı sunuyorlar. Bu krediler genellikle 60 ay vadeli olurken Garanti BBVA müşterilerine 120 ay vadeli kredi imkanı sağlıyor.

Yatırım amacıyla işyeri almak isteyen vatandaşlar, firmalar için devlet bankaları özel bankalar katılım bankaları kredi ve finansman ürünleri sunuyorlar. 



Ağustos ayından itibren faiz oranlarının yükselmesiyle maliyetleri artan bu kredi ve finansmanlar arasında uzun vadeli ödeme seçeneği olanlar ise oldukça az. Bu kapsamda uzun vadeli ödeme sürecine sahip olarak işyeri almak isteyenlere sunulan imkanlardan bir tanesi de Garanti BBVA'da.



GARANTİ BBVA'DAN 120 AY VADELİ KONUT FİNANSMANI



Garanti BBVA müşterilerinin yatırım amaçlı işyeri kredisi taleplerine özel imkanlarla yanıt veriyor. Bankanın resmi internet sitesinden ilan edilen kredi özelliklerinde en dikkat çekici unsur uzun vadeli ödeme planı. Banka çok sayıda bankanın aksine müşterilerine 5 yıllık bir ödeme planı yerine 10 yıllık bir plan hazırlıyor.



Garanti BBVA'nın sunduğu bu kredi imkanına ilişkin diğer ilan edilen özellikler şunlar;



* Maksimum kredi vadesi 120 aydır. Kredi kullandırımında ödeme planınızı aylık eşit taksitli olacak şekilde belirleyebilirsiniz.



* Kullandırım anında Banka'da geçerli olan Sabit Faizli İşyeri Mortgage faiz oranı uygulanır.



* Teminat olarak satın aldığınız işyerinin ipoteği yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte şubeler uygun gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahiptir.



* Satın alacağınız işyerinin ekspertiz değerinin en fazla %100'üne kadar kredi kullandırılmaktadır.



BAŞVURU KANALLARI



Garanti BBVA'nın ekspertiz değerinin tamamına kadar olabilen işyeri kredisi için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını banka şubelerinden yapacaklar.



Emlak365.com


Yorumlar (0)