Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Masrafları Listesi Açıklandı!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilerin büyük umutlar bağladığı Emlak Katılım Bankası bugün yeni bir adım daha attı ve kredi masraflarını açıkladı! Bankaların yüksek faiz oranları ve yüksek kredi masrafları altında ezilen kişiler konut kredisi çekmek için umutlarını Emlak Bankası'na bağladı.

Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Masrafları Listesi Açıklandı!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilerin büyük umutlar bağladığı Emlak Katılım Bankası bugün yeni bir adım daha attı ve kredi masraflarını açıkladı!

Bankaların yüksek faiz oranları ve yüksek kredi masrafları altında ezilen kişiler konut kredisi çekmek için umutlarını Emlak Bankası'na bağladı. Emlak Bankası adını değiştirerek Emlak Katılım Bankası yaptı. Yani banka konut kredisi değil konut finansmanı paketi kullandıracak. Bu nedenle konut kredisi faiz oranı değil konut finansmanı oranı ile nakit finansmman desteği sağlayacak. Emlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Masrafları Listesi Emlak Katılım Bankası sitesi üzerinden yapılan güncelleme ile konut finansmanı oranları ilan edilmedi ancak konut finansmanı paketinden yararlanmak isteyen kişilerden tahsil edilecek olan konut kredisi masrafları listesi ilan edildi. Açıklanan listeye göre bankadan konut finansmanı paketinden kullanan kişiler;Emlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Paketi Erken Ödeme Tazminatı olarak kalan kredi vadesi 36 ayı aşmıyorsa yüzde 1, 36 aydan daha uzunsa yüzde 2Emlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Paketi İpotek Tesis Ücreti 200 Lira Emlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Paketi Gayrimenkul Ekspertiz Ücreti en düşük 573 lira en yüksek 5 bin 197 LiraEmlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Paketi İpotek Tesis Ücreti 300 LiraEmlak Katılım Bankası Konut Finansmanı Paketi İpotek Fek Ücreti 300 Lira Konut Kredisi Finansman Oranı Ne Zaman Açıklanacak?Emlak Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada oranlar üzerinde çalışmanın devam ettiği ve belli olur olmaz kamuoyuna ivedilikle açıklanacağı duyurdu. Açıklanan masraf listesi ise bankalar ile çok yakın olması nedeni ile vatandaşta hayal kırıklığı yarattı. Aynı durumun konut finansmanı oranı için geçerli olmaması temennisi ağırlık kazanırken bankanın taksitle konut satışı yapıp yapmayacağı ya da piyasanın çok daha altında konut finansmanı desteği sağlayayıp sağlamayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)