Emlak Katılım Bankası Nisan 2021 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Ev almak isteyen ve faizsiz bankacılık kapsamında Emlak Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacak olanlara sunulan güncel kar payı oranları haberimizde.

Emlak Katılım Bankası Nisan 2021 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı Kar Payı Oranları
Emlak Katılım Bankası, Türkiye'nin dört bir yanında açtığı banka şubeleri ile hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Ev, araba ve gayrimenkul alımlarında müşterilerine faizsiz bankacılık kapsamında özel finansmanlar sunan banka Nisan 2021 döneminde oranlarını güncelledi.

Nisan 2021 döneminde Emlak Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacaklar için sunulan kar payı oranı ve 120 ay vadeli finansman özellikleri sizlerle.

120 AY VADELİ KONUT FİNANSMANI

Emlak Katılım Bankası'ndan konut finansmanı kullanacaklar için en önemli detayların başında ne kadar finansman kullanabilecekleri. Kamu bankalarında yüzde 90 oranında olan kredi kullanım limiti, özel bankaların çoğunda yüzde 80 seviyesinde. Emlak Katılım Bankası'da müşterilerine yüzde 80 oranla konut finansmanı sağlamakta.

Ev almak için bankadan finansman kullanacak olanlar alacakları evin ekspertiz değerine göre finansman kullanırlar.

Örneğin fiyatı 300 bin TL olan bir ev almak için Emlak Katılım Bankası'na başvuru yapacak olan bir müşteri için banka ekspertiz çalışması gerçekleştirilecek. Ekspertiz raporunda evin değeri 300 bin TL olarak bildirilirse müşteri bu rakamın 240 bin TL'sini finansman olarak çekebilecek. Geri kalan 60 bin TL ise peşinat olarak ödenecek.

FİNANSMAN ÖZELLİKLERİ

Müşteriler konut finansmanı kullanımlarında 120 ay vadeli ödeme seçeneğinden faydalanabilirler.

Evin değerinin yüzde 80'i oranında finansman kullanılır.

Geri ödemelerde aylık eşit taksitler ve bankanın sunduğu diğer ödeme planları seçilebilir.

Nisan 2021 dönemi aylık finansman kar payı oranı yüzde 1.49

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı başvuruları banka şubelerinden yapılacak. Bankanın kendi ilinizde yer alan şubesine giderek ev alımları için finansman başvuru yapabilirsiniz.
Yorumlar (0)