Emlak Katılım Bankası'ndan Birlikte Konut Finansmanı Kampanyası!

Ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için tek başına ev alma imkanı olmayan kişilere yönelik olarak Emlak Katılım Bankası yeni bir konut finansmanı kampanyası başlattı. Emlak Katılım Bankası Birlikte Konut Finansmanı kampanyası ile ortak konut kredisi çekmek isteyen kişilere fırsat sunuldu. Ortak ev alınır mı, aynı eve iki kişi kredi çekebilir mi, müşterek tapulu ev nedir?

Emlak Katılım Bankası'ndan Birlikte Konut Finansmanı Kampanyası!

Yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile özellikle de asgari ücretli çalışanlar konut kredisi çekerek ev sahibi olmakta zorlanırken süreçte bankalardan yeni bir kredi hamlesi geldi. Ortak konut kredisi veren bankaların sayıları artarken bunların arasına Emlak Katılım Bankası'da katıldı. 

Emlak Katılım Bankası tarafından başlatılan Birlikte Konut Finansmanı kampanyası ile ev sahibi olmak isteyen ancak tek başına ev alamayan kişilere yönelik olarak finansman desteği verileceği ilan edildi. Kampanya kapsamında orat konut kredisi çekme imkanı sunulacak. 

ORTAK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! EMLAK KATILIM BANKASI BİRLİKTE KONUT FİNANSMANI NEDİR?

Uzun yıllar boyunca atıl durumda kaldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında tekrar faaliyete alınan Emlak Bankası hakkında statü değişikliği yapılmış ve katılım bankası olarak yola devam etmesine karar verilmişti. Uzun süren çalışmaların ardından tekrar faaliyete geçirilen banka özellikle de ev sahibi olmak isteyen kişilerin, inşaat ve gayrimenkul sektörünün umutlarını bağladığı bir kurum haline gelmişti. 

Özellikle de faizsiz konut satışı konusunda bankaya büyük umutlar bağlanırken şu ana kadar banka tarafından kentsel dönüşüm konut kredisi ve bina tamamlama sigortası gibi çok sayıda alanda hamleler gelmişti. Süreçte yapılan yeni duyuru ile Emlak Katılım Bankası tarafından ortak konut finansmanı desteği verileceği ilan edildi. 

Birlikte konut finansmanı kampanyası adı verilen kampanya kapsamında ev satın almak isteyen ama tek başına ev satın alma imkanı olmayan kişilere birlikte konut finansmanı ile ortak konut kredisi desteği sağlanıyor. Destekten yararlanan kişiler müşterek tapulu ev satın alırken ortak konut kredisi çekilecek olan kişi ile akraba olma şartı aranmayacak. İsteyen kişiler yatırım ya da oturma amaçlı müşterek konut finansmanı desteği alabilecek.

Yorumlar (0)