Emlak Katılım Bankası'ndan Ev Almak İsteyenlere Konut Finansmanı Desteği!

Uzun süre atıl durumda kaldıktan sonra tekrar faaliyete geçirilen Emlak Katılım Bankası ev sahibi olmak isteyenlere yönelik yeni bir konut finansmanı kampanyası başlattı. Konut kredisi çekmek isteyen kişilere sunulan yeni finansman fırsatı ve kampanya detayları haberimizde...

Emlak Katılım Bankası'ndan Ev Almak İsteyenlere Konut Finansmanı Desteği!
18 sene atıl durumda kaldıktan sonra tekrar faaliyete geçirilen Emlak Bankası, statüsü değiştirilerek katılım bankası olarak tekrar hizmet vermeye başlamıştı.

Açıldıktan sonra hızla şubeleşmeye giden bankada finansman kampanyalarına da hız verildi. Yapılan yeni duyurular ile kentsel dönüşüm finansmanı kampanyasının yanı sıra konut finansmanı kampanyası da başlatıldı.

EMLAK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI KAMPANYASI! 

Yapılan duyuru ile 120 aya kadar vadeli olmak üzere 1.40 finansman oranı ile ev sahibi olmak isteyenlere destek verileceği duyuruldu. Emlak Katılım Bankası tarafından yapılan açıklama ile finansmana bağlı hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünü kullanan kişilere daha düşük finansman oranı ile kredi desteği verileceği ilan edildi.EMLAK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Konut finansmanı başvuru belgesi,

Kimlik belgesi,

Gelir belgesi,

Finansman kullanılarak satın alınmak istenen konuta ait belge,

Şube tarafından istenebilecek diğer belgeler.

Emlak Katılım Bankası tarafından başlatılan kampanya kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere konutun ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi desteği sağlanmakta olup internet üzerinden yapılan başvurularda 100 bin lira limit sınırı uygulanmaktadır. 100 bin liradan daha fazla kredi kullanmak isteyen kişiler için ise şubeler üzerinden konut kredisi başvurusu yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı başvurusu sonrasında yapılan değerlendirmeler ile kredi onayı alan kişilere finansman desteği sağlanmaktadır. Yeni Evini Bekletmeyen Konut Finansmanı kampanyası kapsamında ise yeni ev almak isteyen kişilerin mevcut evinin satışını beklemeden yüzde 100'üne kadar konut finansmanı desteği sağlanmaktadır.
Yorumlar (0)