Emlak Katılım'dan Ev Almak İsteyip Tek Başına Alamayanlara Yeni Finansman

Emlak Katılım Bankası ev almak isteyip tek başına alamayan müşterilerine özel yeni bir finansman sağladığını duyurdu. Banka tarafından birlikte konut finansmanı adıyla ilan edilen yeni finansman türünü sizlerle paylaşıyoruz.

Emlak Katılım'dan Ev Almak İsteyip Tek Başına Alamayanlara Yeni Finansman

Ev almak isteyenler için konut finansmanı kullanımı maliyetli olabiliyor. Özellikle sabit bir gelirle çalışanlar aylık çok yüksek tutarlara çıkabilen konut finansmanı taksitlerini ödemekte zorlanabiliyorlar. Bu durumda olanlara Emlak Katılım Bankası farklı bir finansman sağladığını ilan etti.

EMLAK KATILIM'DAN BİRLİKTE KONUT FİNANSMANI

Emlak Katılım Bankası'nın resmi sitesinden ilan edilen duyuruda, ev alma hayali olan müşterilerin Birlikte Konut Finansmanı fırsatından faydalanabileceklerini bildirdi. 

Yeni başlatılan konut finansmanının ne olduğuna dair bir bilgilendirme açıklamasında bulunan Emlak Katılım Bankası "Ev sahibi olmak isteyen ama tek başına ev alma imkanı olmayanlar için şimdi Birlikte Konut Finansmanı var. Dilediğiniz eve, dilediğiniz kişiyle beraber kolayca sahip olun" açıklamasında bulundu. 

Ne Avantaj Sağlıyor?

Bankanın başlattığı konut finansmanı müşterilerin farklı kişilerle ortak olup konut almalarını sağlıyor. Örneğin ev almak isteyen iki kardeş, akraba yada tanıdık Emlak Katılım Bankası'na başvuruda bulunduğunda ortak finansman kullanımından faydalanabiliyor. 

BİRLİKTE KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Banka söz konusu finansman kullanımlarında dair açıklamasında iki özellik açıkladı. Bu özellikler Birlikte Konut Finansmanı kullanımlarının nasıl yapılacağına dair bilgi verdi. İşte Emlak Katılım tarafından ilan edilen konut finansmanı özellikleri. 

* Dilediğiniz eve, dilediğiniz kişiyle beraber kolayca sahip olun Yeni evinizi, Finansmanı beraber kullanacağınız kişi ile müşterek tapulu olarak satın alır ve finansman ödemelerini beraber yaparak ödeme imkanınıza uygun olarak ev sahibi olursunuz.

* Birlikte Konut Finansman’ını istediğiniz şekilde, arkadaşınız, kardeşiniz, akrabanız ya da eşiniz ile ortak olarak yatırım ya da oturmak amacıyla kullanabilirsiniz.

ÖDEME BİLGİLERİ

Birlikte konut finansmanı ile ev alacak olan müşteriler güncel kar payı oranlarıyla ödeme planı hazırlanır. Ödemeler 120 ay vade ile yapılır ve geri ödeme sürecinde müşterilerin gelir durumuna göre esnek ödeme seçenekleri uygulanabilir. Bunun dışında alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında finansman kullanılabilir. 

Birlikte Konut Finansmanı başvuruları Emlak Katılım Bankası şubelerinden yapılacak. 

Yorumlar (0)