En Avantajlı Konut Kredisi Mart'ta Akbank ve ING'den Geliyor!

Her iki bankada Mart ayından itibaren %1,35 gibi flaş bir faiz oranı üzerinden konut kredisi sunacaklar.

En Avantajlı Konut Kredisi Mart'ta Akbank ve ING'den Geliyor!
Her iki bankada Mart ayından itibaren %1,35 gibi flaş bir faiz oranı üzerinden konut kredisi sunacaklar. Başvurular ise bugünden itibaren başladı. Her iki banka da 100 bin TL limitli konut kredisini %1,35 faiz oranı maksimum 120 ay vade ve aylık 1.688 lira ödeme planı taksitleri ile sunuyor.

Yapı Kredi Mart Ayı Konut Kredisi


En avantajlı konut kredisini ve faiz oranını sunan Akbank ve ING arkasında ise %1,39 faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası yer alıyor. Mart ayından itibaren 100 bin TL konut kredisini %1,39 flaş faiz oranı ile sunacak olan Yapı Kredi, 120 ay vade imkanını aynı anda verirken, kredinin aylık ödeme planı taksitlerini ise 1.718 TL olarak hesaplıyor.

Bankaların Konut Kredisinde Mart Oranları


En avantajlı konut kredilerini sunan diğer bankalar ise % 1,40 faiz oranı ile İş Bankası, % 1,41 faiz oranı ile Garanti BBVA, %1,47 faiz oranı ile Ziraat Bankası ve %1,47 faiz oranı ile Halkbank oldu. Bu bankaların gerisinde kalan banka ise %1,52 faiz oranı sunan ICBC olarak şekillendi.

Kamu Bankaları Mart Ayı Konut Kredileri


Özellikle kamu bankalarından konut kredisi alma taraftarı olanlar, listenin başında yer alan Akbank’ı, ardından %1,47 faiz oranını sunan diğer bir devlet bankası olan Ziraat Bankasını tercih edebilecekler. Her iki bankada konut kredisi başvurularını şubelerden evrak teslimi ile kabul ediyor.

Ziraat Bankası %1,47 faizli konut kredisi 100 bin TL değerinde talep edilmesi halinde 120 ay vade imkanından ve aylık 1.779 TL taksit ödemelerinden yararlanılacak. Onun önünde yer alan %1,40 faizli İş Bankasını tercih edenler ise yine 120 ay maksimum vadeden yararlanabilecekken, aylık ödeme planı taksitlerinde daha düşük hesaplanan 1.725 TL taksit değerlerinden yararlanabilirler. Bu kapsamda avantajlı ev kredileri kullanılırken, şartlar kapsamında maaş bordrosu veya gelir belgesi sunmak esas alınıyor.
Yorumlar (0)