En Düşük Faizli Konut Kredisinde Akbank İlk Sırada

Akbank müşterilerine konut kredisi kullanımlarında en düşük faizi sağlayan bankalar arasında ilk sırada yer alıyor.

En Düşük Faizli Konut Kredisinde Akbank İlk Sırada
Akbank müşterilerine konut kredisi kullanımlarında en düşük faizi sağlayan bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Banka müşterilerine diğer bankaların kredi faiz oranlarında göre daha uygun maliyetler sunuyor. Akbank tarafından ilan edilen yeni faiz oranlarını ödeme planları ile birlikte inceledik. İşte ev almak isteyenler için bankalarının sağladığı güncel faiz oranları.

AKBANK'TAN DÜŞÜK FAİZLİ EV KREDİSİ

Akbank Şubat ayının ikinci haftasında yapmış olduğu güncelleme ile tüm kredilerde faiz oranlarını güncelledi. Bankanın sağladığı yeni kredi faiz oranlarına bakıldığında, diğer bankalara göre daha uygun oranlar sunuyor. Bankanın kredi olanakları incelediğinde müşterilerine sunduğu uzun vadeli ödeme süreci dikkat çekiyor. Akbank ayrıca müşterilerine vade farkı uygulamıyor. Kısa veya uzun vadeli ödeme planlarında aynı faiz oranını sunan banka müşterilerinin ödeme talebine göre plan hazırlıyor.

Ev alma hayali içerisinde olanlar Akbank'ın güncel konut kredisi faiz oranlarına ilişkin yıllık maliyet oranlarını da merak ediyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankanın kredi faiz oranlarını 100.000 TL kredi üzerinden inceledik. Akbank'tan ev almak için 100.000 TL kredi kullanacak olan bir müşterilerinin hem aylık taksit tutarı hemde yıllık maliyet oranlarını tablo halinde aktardık.300.000 TL DEĞERİNDE EV ALMAK İÇİN KAÇ TL KREDİ KULLANILIR?

Akbank üzerinden kredi kullanarak ev almak isteyenler için en önemli özelliklerden birisi de kredi limiti. Bir müşteri Akbank'tan ev alması durumunda evin değeri oranında kredi kullanabilecek. Örneğin 300 bin TL değerinde bir ev almak isteyen müşteri, bankadan 240 bin TL kredi kullanabilecek. Bu tutardaki bir ev için ödenmesi gereken peşinat tutarı ise 60 bin TL.

Müşterilerin ev kredisi konusunda bilmeleri gereken son bir detay da başvuru işlemleri. Ev almak isteyenler kredi başvurularını sadece Akbank şubelerinden yapabilirler. Bankanın onay vermesi durumunda ise ev alım işlemleri için süreç başlar.

Emlak365.com
Yorumlar (0)