En Düşük Yıllık Maliyetle 150 Bin TL Konut Kredisi Veren 5 Banka

Ev almak için konut kredisi kullanacak olan vatandaşlar için en uygun kredi maliyetlerini kısa süreli aralıklara paylaşıyoruz. Bu haberimizde de son güncellemenin ardından en ucuz konut kredisi faiz oranlarını sizlerle paylaştık.

En Düşük Yıllık Maliyetle 150 Bin TL Konut Kredisi Veren 5 Banka
Konut fiyatlarında bahar dönemi ile birlikte değişmeler yaşanıyor. Özellikle sahile kıyısı olan şehirlerde konut fiyatları yükselmeye başladı. Konut fiyatları ile birlikte bu illerde kiralık daire fiyatları da arttı. Bu artışların yaz öncesinde daha fazla olacağı öngörülüyor.

Fiyatlar daha da yükselmeden ev almak isteyenler ise dönemin en uygun kredi olanağını araştırıyorlar. Kamu veya özel bankaların konut kredisi faiz oranlarını araştıranlar için ise yıllık maliyetler yüzde 17.00 seviyesinden başlıyor.

KAMPANYALI KAMPANYASIZ EN DÜŞÜK FAİZ VAKIFBANK'TA

Vakıfbank kampanyalı konut kredisi kapsamında müşterilerine yüzde 1.25, kampanyasız konut kredisi kapsamında ise yüzde 1.32 faiz oranı sunuyor.

Bankanın kampanyalı konut kredisinde enerji kimlik belgesi durumuna göre faiz oranı belirleniyor. Müşterilerin alacaklar evin enerji kimlik belgesi A sınıfı ise konut kredisi faiz oranı yüzde 1.25 olarak uygulanacak. Ancak müşterilerin alacakları evlerin enerji kimlik belgesi B sınıfı ise konut kredisi faiz oranı yüzde yüzde 1.29 olarak uygulanacak. Müşteriler kampanyalı konut kredisi ile 120 ay vade olanağından faydalanacaklar.

Vakıfbank'ın standar konut kredisi faiz oranı ise diğer bankalardan daha düşük maliyetli. Vakıfbank ev alacak olan tüm müşterilerine aylık yüzde 1.32 faiz oranıyla kredi veriyor. Esnek ödeme seçenekleri ile 120 ay vade sağlayan banka yüksek limit imkanı da sunuyor.

DİĞER BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ev alacaklar için en düşük faiz oranı Vakıfbank'ta. Standart konut kredisi kampanyalarında faiz oranlarıyla dikkat çeken diğer bankalar kamu bankaları.

Ziraat Bankası müşterilerine Nisan 2021 döneminde aylık yüzde 1.37 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Yüzde 90 oranında kredi limiti sağlayan banka farklı kredi paketleri ile 120 ile 180 ay vade olanağı sunuyor.

Halkbank ise emeklilere özel, kamu çalışanlarına özel, özel sektörde çalışanlara özel konut kredisi kampanyası sağlıyor. Bankanın aylık faiz oranı yüzde 1.38 bandında yer alıyor. Müşterilerinin taleplerine göre kredi veren banka uzun vadeli ödeme planı sunuyor.

Bu 3 kamu bankasının dışında ayrıca Akbank aylık yüzde 1.41 faiz oranıyla, İş Bankası ise yüzde 1.45 faiz oranıyla konut kredisi veriyor.

150.000 TL KREDİ ÖDEME PLANIVakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank ve İş Bankası'ndan 150 bin TL konut kredisi kullanımlarında oluşan ödeme planı yukarıda ki gibi olacak.
Yorumlar (0)