En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.29 Seviyesine Yükseldi!

Hem Merkez Bankası hem de BDDK tarafından atılan parasal sıkılaşma politikası adımları sonrasında bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçmişti.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.29 Seviyesine Yükseldi!

Hem Merkez Bankası hem de BDDK tarafından atılan parasal sıkılaşma politikası adımları sonrasında bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Özellikle de Haziran ayında yüzde 0.64 faiz oranı ile tarihin en düşük seviyesini gören konut kredisi faiz oranları ardından rekor seviyelere çıkarak 2020 yılının en yüksek seviyesini gördü. Peki, en uygun konut kredisi hangi bankada?

Ev sahibi olmak ne yazık ki yükselen konut kredisi faiz oranları sonrasında çok daha zor bir hale geldi. Güncellenen konut kredisi faiz oranları sonrasında en düşük konut kredisi faizi yüzde 1.29 seviyesine ulaştı. 



KONUT KREDİSİNDE PSİKOLOJİK EŞİK YIKILDI, EV SAHİBİ OLMAK ZORLAŞTI! 



Yapılan son güncelleme sonrasında en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29 seviyesine çıkarken en uygun konut kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan ING Bank oldu. 





En düşük konut kredisi faiz oranı rakamı ile 120 ay vadeli 100 bin lira kredi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları 2 bin 404 liraya yükseldi. 



BANKALARIN 9 ARALIK 2020 TARİHLİ GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ 



ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29



ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.39



İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranı yüzde 1.40



Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.41



Denizbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.43



Fibabanka emlak365.com konut kredisi faiz oranı yüzde 1.43



TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.49



Kuveyt Türk Katılım Bankası  Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.49



Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.49



Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faiz oranı yüzde 1.49



Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.50 (İkinci el konut kredisi paketinde yüzde 1.65 olarak uygulanmaktadır) 



Halkbank hesaplı evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.52 (İkinci el konut kredisi paketinde yüzde 1.67 olarak uygulanmaktadır) 



Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.60





KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞER Mİ, BU FAİZ ORANLARI İLE KREDİ ÇEKEREK EV SAHİBİ OLMAK MANTIKLI MI?



Konut kredisinde psikolojik eşik yüzde 0.99 olarak kabul edilirken bu oranın üzerinde ki faizlerle kredi çekerek ev sahibi olmak önerilmiyor. Bu nedenle özellikle de yatırım amaçlı konut almak isteyen kişilere beklemeleri önerilirken oturmak için ev almak isteyen kişilere ise ancak çok düşük fiyatla ucuz ev bulmaları halinde, peşinatları varsa ev almaları öneriliyor. 



Emlak365.com


Yorumlar (0)