En Uygun Konut Kredisi Veren Banka ING Bank Oldu!

Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken ING Bank en uygun konut kredisi veren banka oldu.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka ING Bank Oldu!
Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken ING Bank en uygun konut kredisi veren banka oldu. Peki, ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ederken ne yazık ki faizlerde yükseliş sürüyor.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişileri için en uygun kredi veren banka ING Bank oldu. Kamu bankaları tarafından Haziran ayında başlatılan yüzde 0.64 faiz oranlı konut kredisi paketinde dip noktasını gören konut kredisi faiz oranları yıl sonunu bitirmeye sayılı günler kala ise ne yazık ki zirve noktasına ulaştı.

En düşük konut kredisi faiz oranı bu rakamı ikiye katladı. Yani Haziran ayında yükselen konut fiyatlarına rağmen konut kredisi çekerek ev sahibi olan kişiler büyük bir avantaj elde etti. Çünkü yükselen konut kredisi faiz oranları nedeniyle bankalara ödenecek olan konut kredisi faiz oranı tam 2 katına ulaştı!

EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

En uygun konut kredisi veren banka ING Bank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29 seviyesine fırladı.

Ev almak için 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı 1.624,87 TL olarak gerçekleşecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)