En Uygun Konut Kredisi Veren Özel Banka Akbank Oldu!

Bankaların konut kredisi faiz oranları ne yazık ki yükselişini sürdürürken kamu bankaları şu anda en düşük kredi veren bankalar olarak öne çıkıyor. Özel bankalar arasında ise en uygun kredi veren banka Akbank oldu. Akbank konut kredisi kampanyası haberimizde!

En  Uygun Konut Kredisi Veren Özel Banka Akbank Oldu!

Yükselen kredi faiz oranları nedeni ile ev sahibi olmak her geçen gün zorlaşmaya devam ederken devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank en uygun konut kredisi veren ilk 3 banka olarak sıralandı. 

Özel bankalar arasında ise en düşük konut kredisi faiz oranı sunan banka Akbank oldu. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı olarak uygulanan yüzde 1,32 seviyesi ile en uygun kredi veren banka olurken bu bankayı sırası ile yüzde 1,37 faiz oranı ile Ziraat Bankası konut kredisi paketi ve yüzde 1,38 faiz oranı ile ise Halkbank takip eti. 

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.39 OLDU! 

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak en düşük faizli nakit para desteğini sunan banka Akbank oldu. Akbank konut kredisi paketinde faiz oranı yüzde 1,39 olarak uygulanırken banka bu oran ile en uygun kredi veren özel banka oldu. Akbank'ın en yakın takipçisi ise yüzde 1,45 faiz oranı ile İş Bankası ve yüzde 1,50 faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası oldu. 

Bu faiz oranları ile Akbank konut kredisi kullanan kişilerin aylık kredi taksit ödemesi 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi paketinde bin 717 TL olarak gerçekleşirken Akbank konut kredisi ekspertiz ücreti 1.070 TL, konut kredisi dosya masrafı 500 TL, taşınır taşınmaz rehin ücreti 206,50 TL olarak tahsil edilecek. 

Yorumlar (0)