Ev Alacak Asgari Ücretlilere Vakıfbank’tan 120 Bin TL Konut Kredisi

Devlet bankaları ev alacak olan vatandaşlara nisan ayında en düşük faiz oranını sunan bankalar arasında yer alıyorlar. Asgari ücretler şuan ki faiz oranlarıyla 120 bin TL konut kredisi kullanabilir ve kendi evlerini alabilirler.

Ev Alacak Asgari Ücretlilere Vakıfbank’tan 120 Bin TL Konut Kredisi
Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası ev alımlarında sundukları konut kredisi faiz oranlarını nisan ayı ekonomik sürecinde değiştirmediler. En düşük maliyet ve faiz oranıyla kredi veren bu üç banka müşterilerinin gelir durumlarına kredi sağlamaya devam ediyorlar.

ASGARİ ÜCRETLİLER EN FAZLA NE KADAR KONUT KREDİSİ KULLANABİLİR?

Asgari ücretle çalışıp ev alacaklar için ilk bilinmesi gereken detay, her asgari ücretliye sağlanan konut kredisi limiti aynı olmayabilir. Bankalar müşterilerinin daha önceki bankacılık işlemlerine göre sağlanan konut kredisi limitlerini artırabilirler.

Ancak genel olarak uygulanan hesaplama formülü şu şekilde; herhangi bir işte çalışan bir kişi maaşının yüzde 70’ini konut kredisi taksiti olarak ödeyebilir Asgari ücretle çalışıp aylık 2825 TL maaş alan bir çalışan maaşının yüzde 70’ini kredi taksiti olarak ödeyebilir. Bu rakam yaklaşık 1980 TL’ye denk geliyor.

AYLIK 1980 TL TAKSİTLE NE KADAR KREDİ ÇEKİLİR?

Daha önce bankacılık işlemi olmamış kişiler için sunulan standart kredi paketi kapsamında aylık 1980 TL taksit ödenmesine imkan sağlanıyor. Bu taksit oranıyla çalışanlar 120 ay vadeli konut kredisi kullanabilirler.

Tüm bu oranlar ve hesaplamalar ile birlikte 2021 yılında yıllık ortalama yüzde 18 maliyetli bir kredi ile asgari ücretli çalışanlar 120 bin TL ile 150 bin TL konut kredisi çekebilirler. Ancak kişinin ek geliri olmsaı, ek teminat sunması, kefil göstermesi sunulan kredi olanağını değiştirir. Limit ek olanaklar veya bankanın inisiyatifi ile yükselebilir.

VAKIFBANK’TAN 120 BİN TL KREDİ

Nisan 201 döneminde haberimizin başında da belirttiğimiz gibi en düşük maliyetli krediler Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’ta. Bu üç kamu bankası aylık yüzde 1.32, yüzde 1.37 ve yüzde 1.38 faiz oranıyla kredi sağlar.

Vakıfbank 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı güncel olarak aylık yüzde 1.32.

Ziraat Bankası 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı güncel olarak aylık yüzde 1.37.

Halkbank 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı güncel olarak aylık yüzde 1.38.

120 AY VADELİ 120 BİN TL KREDİ KULLANIMI3 kamu bankasının sunduğu faiz oranlarıyla 120 ay vadeli 120 bin TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri ödemeleri yukarıda yer alan tabloya göre yapacak. Bu oranların dışında bankaların müşterilerine özel farklı kredi kampanyaları da bulunmakta.
Yorumlar (0)