Ev Alacaklara Bankalardan Müjdeli Haber! Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi Başladı

Bankaların konut kredisi faiz oranları 29 Ocak 2021 tarihi itibari ile güncellendi.

Ev Alacaklara Bankalardan Müjdeli Haber! Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi Başladı

Bankaların konut kredisi faiz oranları 29 Ocak 2021 tarihi itibari ile güncellendi. Yapılan güncellemeler sonrasında ev sahibi olmak isteyen kişiler için uzun bir aradan sonra ilk kez kredi faiz indirimi müjdesi vermeye başladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Garanti Bankası tarafından yapılan güncellemeler sonrasında faiz indirimi yapıldı.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için ilk kez bankalar tarafından uzun bir aradan sonra konut kredisi faiz indirimi yapıldı. Kamu bankaları tarafından yapılan faiz indirimi sonrası iki özel banka tarafından da faiz indirimi yapıldı. ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI İNDİRİMİ YAPTI!İlk indirim haberi kamu bankaları tarafından yapıldı. Devlet bankaları arasında yer alan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından konut kredisi faiz indirimi açıklaması gelmişti. Yapılan açıklama ile Ziraat Bankası tarafından konut kredisi faiz indirimi duyurulmuş, Ziraat Bankası sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1.42 seviyesine çekilirken ikinci el konut kredisi faiz oranı yüzde 1.47 seviyesine düşürüldü. Halkbank konut kredisi faiz oranı da sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1.42 seviyesine, 2.el konut kredisi faiz oranı rakamı ise yüzde 1.47 olarak güncellendi. Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank ise en düşük konut kredisi veren banka oldu. Kamu bankaları arasında en uygun konut kredisi veren Vakıfbank ise yüzde 1.40 rakamını uygulamaya başladı. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?Akbank ve Garanti Bankası kredi faiz indirimi yapan 2 özel banka olarak dikkat çekti. İki banka da 120 ay vadeli konut kredisi paketindeki faiz oranını yüzde 1.39 seviyesine çekti. En uygun konut kredisi veren banka ise ING Bank oldu. ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde  1,36 olarak güncellenirken 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi aylık taksit tutarı 203 bin 414 TL olarak revize edildi. Emlak365.com

Yorumlar (0)