Ev Alacaklara Kötü Haber Daha! Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini Artırdılar

Krediyle ev almak isteyenler için kamu bankaları kredi faiz oranlarını yükselttiler. Eylül ayının ikinci yarısından itibaren daha yüksek faiz oranıyla konut kredisi sağlayacak olan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'ın güncel faiz oranlarını örnek ödeme planları üzerinden inceledik. İşte kamu bankalarının yeni dönemde sağladığı konut kredisi faiz oranları.

Ev Alacaklara Kötü Haber Daha! Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerini Artırdılar

Konut kredisi ile ev almak isteyenler kamu bankalarından faiz indirimi beklerken faiz oranları yeniden arttı. 

Eylül ayının ikinci yarısı itibariyle yapılan son güncelleme ile 3 kamu bankasının sunduğu konut kredisi maliyetleri arttı. Bankaların sundukları konut kredisi faiz oranlarını, yeni kredi özelliklerini araştırdık. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ

Ziraat Bankası kısa süre öncesine kadar yüzde 1.24 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunuyordu. Banka son güncellemesi ile birlikte konut kredisinde faiz oranlarını artırdı. Bundan sonraki süreçte Ziraat Bankası ev alacak olan vatandaşlara yüzde 1.29 ile konut kredisi sağlayacak. 

Ziraat  Bankası ev alacak olan müşterilerinin bu faiz oranıyla kredi kullanmak istemeleri durumunda 120 ile 1280 ay vade imkanı sunuyor. Ev alımlarında kullanılacak kredi limiti alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 90'ı kadar.

VAKIFBANK'TA FAİZ ORANINI ARTIRDI

Vakıfbank müşterilerine Sarıpanjur Konut Kredisi kampanyası ile birlikte konut kredisi sağlıyor. Vakıfbank konut kredisi kullanımlarında müşterilerinin alacakları evin durumuna göre kredi sağlıyor. 

Eğer müşteriler sıfır konut alımı yapacaklarsa daha düşük faiz oranıyla kredi kullanabiliyorlar. Bankanın ikinci el ev alımlarında sağladığı konut kredisif faiz oranı ise Ziraat Bankası ile aynı oranda, yüzde 1.29.

Vakıfbank'ta müşterilerine evin ekspertiz değerinin yüzde 90'ına kadar kredi ve 120 ay vade imkanı sağlıyor.

EN DÜŞÜK FAİZ ORANI HALKBANK'TA

Halkbank müşterilerine Hesaplı Evim Konut Kredisi ve Canım Evim Konut Kredisi kampanyaları ile kredi veriyor. 

Bankadan bu kredi kampanyaları ile ev alacaklara kamu bankaları arasında ki en uygun oran sağlanıyor. Vakıfbank'ta olduğu gibi alınacak evin durumuna göre kredi sağlayan Halkbank'ın sıfır ve ikinci el ev alımları için ilan ettiği oranlar şu şekilde;

Kamu bankalanın konut kredisi faiz oranı hareketlerini takip etmek için;

İnstagram Hesabımız için TIKLAYIN

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

* Halkbank hesaplı evim konut kredisiyle 0 ev alımlarında yüzde 0.99 faiz uyguluyor.

* Halkbank  hesaplı evim konut kredisiyle 2 ev alımlarında yüzde 1.19 faiz uyguluyor.

Ev alacaklar için Halkbank 10 veya 15 yıllık bir ödeme planı oluşturuyor. Halkbank'ın sağladığı bir diğer avantaj ise vatandaşların gelir durumuna göre kolay ödeme planları oluşturması.

Emlak365.com