Ev Almak için Düşük Limitli Kredi İhtiyacı Olanlar! 60 Ay Vadeli 50 Bin TL Kredi Ödeme Planı

Mart 2021 döneminde yüksek olan konut kredisi faizleri nedeniyle ev fiyatlarında bir miktar ucuzlama oldu.

Ev Almak için Düşük Limitli Kredi İhtiyacı Olanlar! 60 Ay Vadeli 50 Bin TL Kredi Ödeme Planı
Mart 2021 döneminde yüksek olan konut kredisi faizleri nedeniyle ev fiyatlarında bir miktar ucuzlama oldu. Bu dönemde peşin ödeme ile ev almak isteyenler için uygun konut bulmak daha kolay. Ancak peşin ödemelerin yanında bir miktar konut kredisi kullanacaklar için bankaların farklı avantajları bulunuyor.

Son dönemlerde düşen kredi faiz oranları kapsamında bankaların sundukları güncel oranları ve 50 bin TL için ödeme planını sizlerle paylaşıyoruz.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Mart ayının girmesinin ardından bankalardan üst üste faiz indirimi haberleri geldi. Şubat ayının sonunda kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından gelen faiz indirimi haberleri daha sonra özel bankalardan gelmeye başladı. Mart ayının ilk günlerinde çok sayıda banka konut faiz oranını yüzde 1.40 bandının altına taşımış durumda.

En Düşük Faiz Oranı

Vakıfbank resmi sitesinden yayımladığı kredi açıklamasında bir kampanya başlattığını ilan etti. Yeşil Ev Kredisi adıyla başlatılan konut kredisi kampanyasında müşterilere son dönemlerin en uygun faiz oranı sunuluyor. Alınacak evin enerji kimlik belgesinin A sınıfı olması durumunda müşteriler yüzde 1.25 faiz oranıyla kredi kullanabilecekler. Bunun dışında standart konut kredisinde de en uygun faiz oranı yine Vakıfbank'ta. Banka 120 ay vadeli esnek ödeme seçenekli konut kredisini yüzde 1.34 faiz oranıyla sağlıyor.

Özel bankalarda ise Akbank'tan yeni bir kampanya geldi. Akbank son faiz güncellemesinin ardından müşterilerine yüzde 1.34 faiz oranıyla kredi sağlayacağını ilan etti. Vade farkı uygulaması olmayan kredi kampanyasında müşteriler 120 ay vadeli ödeme planı oluşturabilecekler.

50.000 TL KONUT KREDİSİ İÇİN 60 AY VADELİ ÖDEME PLANIAkbank ve Vakıfbank üzerinden konut kredisi kullanacak olan bir müşteri 50 bin TL kredi çekerse geri ödemeleri yüzde 1.34 faiz oranıyla yapar. 60 ay vadeli ödeme planında müşteriler aylık 1218 TL taksit ödemesi yaparlar. 5 yıl sonunda ödenecek olan toplam tutar ise yaklaşık 75 bin TL seviyesinde olur.
Yorumlar (0)