KONUT KREDİSİ

Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükselecek

KONUTDER Başkanı Altan Elmas özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda bankaların bu kredi faiz oranlarını sürdürmelerinin son derece zor olduğunu iddia etti. 

KONUTDER Başkanı Altan Elmas özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda bankaların bu kredi faiz oranlarını sürdürmelerinin son derece zor olduğunu iddia etti. 

Ev Almak İçin Acele Edin!

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişileri aceleci olmaları konusunda uyaran KONUTDER Başkanı Altan Elmas yüksek kredi maliyetleri nedeni ile bankaların bu düşük konut kredisi faiz oranı uygulamasının uzun ömürlü olamayacağı konusunda uyarıda bulundu.

Hangi Bankalar Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü?

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sıklıkla dile getirilen konut kredisi faiz indirimi beklendiği üzere kamu bankaları tarafından başlatılmıştı. İlk olarak konut kredisi faiz oranları 2018 Ziraat Bankası tarafından düşürülmüştü.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,18 seviyesinden yüzde 0,98 seviyesine çekilmişti. 10 yıl vadeli konut kredisi 500 bin liraya kadar olması şartı ile yüzde 0,98 faiz oranı ile kullandırılmaya başlanmıştı. Ziraat Bankası’nın ardından Vakıfbank konut kredisi ve Halkbank konut kredisi paketlerinde de konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98 ile kullandırılmaya başlanmıştı.

Ardından Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı katılım payı oranlarını yüzde 0,98 seviyesine çektiğini duyurmuştu. Konut kredisi faiz oranlarını indiren ilk özel banka olan Şekerbank konut kredisi paketinde 60 ay vadeli konut kredisi kullanılması durumunda kredi faiz oranını yüzde 0,98 olarak belirlemişti. TEB konut kredi paketinde ise TEB ilk evim konut kredisi kampanyası ile ilk kez ev sahibi olacak kişilere 5 yıl vadeli konut kredisi paketinde kredi faiz oranı yüzde 0,99 olarak güncellemişti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur?

Yakın zamanda ne yazık ki özel bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi beklenmiyor. KONUTDER Başkanı Elmas tarafından dile getirilen kredi faiz oranlarının yükselebileceği iddiası ise şu anda en azından seçim sonrasına kadar gerçekleşecek gibi görünmüyor. Kaynak: emlak365.com


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir