Ev Almak İsteyenler İçin Kötü Haber! Hem Sıfır Hem De İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor.

Ev Almak İsteyenler İçin Kötü Haber! Hem Sıfır Hem De İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Ne yazık ki hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş sürdü. Hem sıfır konut kredisi ve hem de ikinci el konut kredisi paketinde faiz yükseldi. İşte bankaların 9 Kasım 2020 tarihli güncel konut kredisi faiz oranları listesi ile en uygun kredi veren bankalar hangileri?

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi faizleri yükseldi. EN UYGUN İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! Bankalar tarafından yapılan güncelleme sonrasında konut kredisi faiz oranlarında ne yazık ki büyük bir hızla yükseliş yaşandı. Pandemi döneminde sıfır konut kredisi yüzde 0.64 seviyesine, ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 0.74 seviyesine kadar çekilmişti. Ancak Ağustos ayında başlayan faizlerdeki yükseliş Kasım ayında tepe noktasına ulaştı ve konut kredisi faiz oranı ikinci el konut kredisi paketinde yüzde 1.25 seviyesine ulaştı. En düşük konut kredisi faiz oranı ikinci elde yüzde 1.19 olarak uygulanıyordu. Ancak Vakıf Katılım Bankası tarafından yapılan güncelleme sonrasında bu oran yüzde 1.19 seviyesinden yüzde 1.25 seviyesine yükselmiş oldu. 

SIFIR KONUTLARDA EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.99 OLDUSıfır konut kredisi paketinde ise en uygun oran Halkbank, Vakfıbank ve Ziraat Bankası tarafından yüzde 0.99 faiz oranı ile veriliyor. Özel bankalarda ise ne yazık ki bu oran yüzde 1.28 rakamı ile ICBC Bank hesaplı evim konut kredisi paketinde veriliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)