Ev Sahibi Olmak için Büyük Fırsat: 0.69 ve 0.79 Oranla 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı

Şubat 2021 döneminde tüm kamu bankalarının, özel bankaların ve katılım bankalarının konut kredisi, konut finansmanı kampanyaları arasında en düşük oranlara sahip olanı Türkiye Finans Katılım Bankası'na ait.

Ev Sahibi Olmak için Büyük Fırsat: 0.69 ve 0.79 Oranla 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı
Şubat 2021 döneminde tüm kamu bankalarının, özel bankaların ve katılım bankalarının konut kredisi, konut finansmanı kampanyaları arasında en düşük oranlara sahip olanı Türkiye Finans Katılım Bankası'na ait. Banka müşterilerine bazı evlerin alımlarına özel konut finansmanı imkanı sağlıyor.

Başvuru süreci halen eden devam eden bu konut finansmanının nasıl kullanacağı, hangi konutların alımlarında geçerli olduğu ve başvuru şartlarının neler olduğunu inceledik.

EV SAHİBİ OLMAK İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanan konut finansmanı ile müşterilere en düşük maliyetli finansman sağlanıyor. Müşterilerin ödeme yapacakları vade sürecine kar payı oranı belirlenirken banka uygulanacak oranları 0.69 ve 0.79 olarak açıkladı. En uzun vade süreci olarak 120 aylık ödeme planı oluşturan Türkiye Finans Katılım Bankası, 60 aya kadar olan vadelerde düşük kar payı uyguluyor.

* 3 ay ile 60 ay vadeli Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı: %0.69

* 61 ay ile 120 vadeli Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı: %0.79.HER KONUT İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Emlak365.com olarak haberimizin başında da belirttiğimiz gibi söz konusu konut finansmanı her konut için geçerli değil. Bankanın Türkiye geneli satışa çıkardığı farklı tiplerdeki dairelerin alımlarında ilan edilen bu oranları kullanabilirsiniz. Banka gayrimenkullerinin satışı kapsamında geçerli olacak konut finansmanından faydalanamak isteyenler ise Türkiye Finans Katılım Bankası'nın satışa çıkardığı konutları inceleyebilirler.

SATILIK KONUTLARA DAİR LİSTE

Türkiye Finans Katılım Bankası kendisine ait konutların satışlarını farklı aracı kuruluşların sitelerinden yayımlıyor. Konut satışları farklı il ve ilçeler için geçerli olup satışa çıkarılan konutların geneli 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Ancak banka 1+0 dairelerden 5+1, 6+1 lüks konutlara kadar çok geniş çerçevede konut satışı yapıyor. Bu konutların tamamı ise Türkiye Finans Katılım Bankası ait olup satış işlemleri banka şubelerinden tamamlanıyor.

BANKA KONUTLARI NASIL ALINIR?

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın resmi sitesi üzerinden satışa çıkarılan konutları inceleyen müşteriler kendilerine uygun konutları listeyebilirler. Daha sonra karar veren müşteriler banka şubesinden yada internet bankacılığından ihale sürecine dahil olur. e-İhale ile internet üzerinden online teklif vererek konut satışları için hak sahibi olan vatandaşlar ihale sonunda en yüksek teklifi verirlerse konutu almaya hak kazanırlar. Konut alım satım ve kredi işlemleri ise banka şubelerinden tamamlanır.

Emlak365.com
Yorumlar (0)