Ev Sahibi Olmak İsteyen Emeklilere Ziraat Bankası'ndan Özel Konut Kredisi!

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası emeklilere özel konut kredisi kampanyası başlattı.

Ev Sahibi Olmak İsteyen Emeklilere Ziraat Bankası'ndan Özel Konut Kredisi!
Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası emeklilere özel konut kredisi kampanyası başlattı. Sunulan kredi kampanyası kapsamında 120 ay vadeli finansman desteği sunulacak.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Ev sahibi olmak isteyen ancak, yeteri kadar nakit para birikimi olmayan emeklilere özel Ziraat Bankası tarafından verilen özel kredi desteğidir. Konut alımlarını finanse etmek amacı ile kullandırılır. Emekli maaşını Ziraat Bankası şubeleri üzerinden alan emeklilere özel 120 ay vadeli kredi desteği sunulmaktadır.

Ziraat Bankası konut kredisi paketinde ekspertiz işlemi yapılan konutun değerinin 500 bin lira ve altında olması durumunda yüzde 90'ına kadar kredi desteği verilmektedir. Değeri 500 bin lirayı aşan konutlarda ise belirlenen değerin yüzde 80'ine kadar konut kredisi kullanımına onay verilmektedir.ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Bankadan konut kredisi çekmek isteyen kişilerin başvuru esnasında bankadan verilecek olan Ziraat Bankası konut kredisi başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi, satın alınmak istenen konuta ait tapunun fotokopisi yer alırken şube tarafından gerekli görülmesi halinde kefil talep edilebilmektedir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA! 120 AY VADELİ 100 BİN TL KREDİNİN AYLIK TAKSİTLERİ KAÇ TL OLDU?

Düzenlenen kampanya kapsamında Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 olarak duyuruldu. Kampanyadan yararlanarak konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı da düştü. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı bin 702,65 TL olarak gerçekleşti.
Yorumlar (0)