Ev Sahibi Olmak isteyenler Dikkat! İş Bankası'ndan Şimdi Al 2022'de Öde Konut Kredisi Kampanyası

Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken ev sahibi olmak isteyen kişiler için İş Bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası başlattı. Başlatılan kampanya ile konut kredisi çekerek bugün ev satın alan kişiler ilk taksit ödemesini Ocak 2022'de gerçekleştirecek.

Ev Sahibi Olmak isteyenler Dikkat! İş Bankası'ndan Şimdi Al 2022'de Öde Konut Kredisi Kampanyası

2020 yılının Haziran ayında yüzde 0.64 seviyesine kadar çekilen konut kredisi faiz oranları ile dip noktaıs görülmüş, faiz indirimi desteği ile yükselişe geçen konut satış rakamları Temmuz ayında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak aylık bazda en yüksek satış rakamına ulaşmıştı. 

Yaşanan talep artışı sonrasında konut fiyatlarına zam yağmuru yaşanmış, enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş nedeni ile Merkez Bankası parrasal sıkılaşma politikasına geçiş yapmış ve faiz oranlarında büyük bir hızla yükseliş başlamıştı. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE 6 AY ERTELEMELİ KREDİ KULLANMA İMKANI! 

Konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 0.99 seviyesinin üzerine çıkarken ev sahibi olmak ne yazık ki zorlaştı. Süreçte konut fiyatlarında da artış yaşanırken hem konut fiyatlarında hem de kredi faiz oranlarındaki yukarı yönlü hareketlilik ile vatandaşın sırtındaki yük artmış oldu. 

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş süreci devam ederken bu nedenle bir an önce ev sahibi olmak isteyen kişiler de konut kredisi kampanyalarını takip etmeye başlamıştı. Süreçte İş Bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı sunarken bugün al Ocak 2022'de öde konut kredisi fırsatı ile özellikle de kiracılar büyük bir avantaj yaşadı. 

Evini hemen alarak kiradan kurtulan kişiler 6 ay ertelemeli konut kredisi paketi ile ödemelerine Ocak ayında 2022 yılında başlamış olacaklar. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA İLE 100 BİN LİRA KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU HAZİRAN 2021

İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.41 olarak uygulanırken hayat sigortası yaptırmayan kişilere yüzde 1.46 oranı ile veriliyor. Ertelemeli kredi kullanan kişiler için ilk taksit ödemesi 8 bin 600 TL olarak uygulanacak. 

Ertelemeli konut kredisi çekmek istemeyen kişiler için ise aylık taksit ödemesi 1.773,91 TL olarak gerçekleşirken konut kredisi dosya masrafı olarak 500 TL, konut kredisi ekspertiz ücreti 1.350 TL, hayas sigortası ücreti olarak 450 TL, konut sigortası ücreti olarak ise 269 TL olarak gerçekleşecek. 

Yorumlar (0)