Ev Yaptıranlar, İnşaatı Yarım Kalanlar Dikkat! Halkbank 120 Ay Vadeli Konut Tamamlama Kredisi İle Nakit Desteği Veriliyor

Türkiye'de konut yatırımı yapan vatandaşlar bu yatırım aşamalarında çeşitli finansman desteklerine ihtiyaç duyuyorlar. Halkbank da bu vatandaşlara özel çeşitli konut kredileri veriyor. Bu kredilerden birisi de konut tamamlama kredisi oldu. Peki Halkbank konut tamamlama kredisinin özellikleri nelerdir?

Ev Yaptıranlar, İnşaatı Yarım Kalanlar Dikkat! Halkbank 120 Ay Vadeli Konut Tamamlama Kredisi İle Nakit Desteği Veriliyor
Türkiye'de yatırım yapmak isteyen vatandaşların ilk tercihleri bir konut sahibi olmak oluyor. Hem ihtiyaç hem de yatırım amacıyla yapılan ticari işlem için ciddi tutarları göze almak gerekiyor. Bunun için de çoğu zaman bankaların konut finansmanları kullanılıyor. Ancak bir ev satın almak için verilen konut kredisi ile bir evi yaptırırken ihtiyaç duyulan nakit tutarı temin etmeyi sağlayacak krediler farklı niteliklerde oluyor. Bu farka dair talepleri değerlendiren Halkbank da müşteri odaklı uygulaması ile müşterilerine konut tamamlama kredisi veriyor.

KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ NEDİR?

Halkbank tarafından uygulanan konut tamamlama kredisi ile müşterilerin henüz tamamlanmamış olan konutları için finansal destek verilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen müşterilerin kendi isimlerine kayıtlı bir arsanın üzerine veya henüz tamamlanmamış bir konutun tamamlanması için başvuruda bulunması gerekiyor. İnşaat yapan veya yaptıran müşteriler Halbank'tan konut tamamlama kredisi kullanarak konutlarını tamamlayabiliyorlar.

KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank'tan konut tamamlama kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu kredi kampanyasına dair detaylı bilgiler edinmek istiyorlar. Halkbank tarafından verilen özel bilgilere göre bu krediyi kullanmak isteyen müşterilerin iş konuları gayrimenkul inşaatı ve ticareti olmamalıdır. Bu kişilere konut tamamlama kredisi verilmemektedir. Ayrıca krediye konu olacak konutun da en az yüzde 70'inin inşaat seviyesi açısından tamamlanmış olması gerekir.Konut tamamlama kredisi için verilecek olan azami kredi miktarı yüzde 70'i tamamlanmış konutun yüzde 100 tamamlanmış konut arasında öngörülen değeri kadardır. Bunun üzerinde limitlerde konut tamamlama kredisi kullandırılmamaktadır. Öte yandan bu kredinin maksimum vadesi de 120 ay yani 10 yıldır.

HALKBANK KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank'ın konut tamamlama kredisi kampanyasından yararlanıp finansman desteği elde etmek isteyen müşterilere 120 aya kadar vade ve aylık yüzde 1,48 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu şartlarda 120 ay vadeli 100 Bin TL konut tamamlama kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.960 TL kredi taksiti öderler. Bu kredinin tahsis ücreti ise 500 TL'dir. Yıllık maliyet oranı hakkında ise bankadan yüzde 23 şeklinde bilgi verilmektedir.KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank konut tamamlama kredisini kullanmak isteyen müşteriler bu kredi başvurularını Halkbank şubelerinden yapabilmektedirler. Banka şubelerinden yapılan işlemler kısa sürede sonuçlandırılıp kredi tahsisi gerçekleştirilmektedir.
Yorumlar (0)