Faiz Ödemeden Taksitle Ev Alacaklara Ziraat Katılım'dan 100 Bin TL Finansman

Faiz ödemeden sadece bir miktar peşinat ve geri kalan tutarı taksitle ay ay ödeyerek ev alacaklar için Ziraat Katılım Bankası 120 ay vadeli finansman sağlanıyor. Bankanın Nisan 2021 finansman hesaplama ekranı haberimizde.

Faiz Ödemeden Taksitle Ev Alacaklara Ziraat Katılım'dan 100 Bin TL Finansman
Ziraat Katılım Bankası ev alacak olan müşterilerine uzun vadeli, yüksek limitli finansman olanağı sunuyor. Faiz ödemesi olmadan sağlanan finansman olanaklarında müşteriler taksitle ev sahibi olabilirler. Ziraat Katılım Bankası'nın konut finansmanı özellikleri sizlerle.

ZİRAAT KATILIM BANKASI'YLA NASIL EV ALINIR?

Finansman kullanarak ev alımlarında müşterilerin sağlamaları gereken ilk durum, alınacak ev için ödenecek peşinat tutarı. Ziraat Katılım Bankası müşterilerin alacakları evin ekspertiz değerine dair bir çalışma yürütecek. Bu çalışma sonunda evin değeri belirlenecek.

Alınacak evin değerinin belirlenmesinin ardından banka, müşterilerin yüzde 20 oranında bir peşinat ödemelerini talep edecek. Örneğin alınacak evin değeri 300 bin TL ile müşteriler 60 bin TL'lik bir peşinat ödemesi yapacaklar. Ardından banka geriye kalan 240 bin TL için finansman sağlanacak.

Finansman Kullanımı

Banka finansmanı nakit olarak müşterilere sağlamayacak. Banka satıcıdan evin kendi üzerine alacak daha sonra alınan bu evi üzerine kar payı ekleyip müşteriye satacak. Daha sonra bu ev için 120 ay vadeli ödeme planı oluşturacak. Ayrıca ek kolay ödeme seçenekleri sunacak.

ZİRAAT KATILIM KONUT FİNANSMANI İLE SAĞLANAN ÖZELLİKLE

Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla ev alacaklar için en önemli detay maliyet oranı. Katılım Bankalarından kullanılan konut finansmanlarında yapılandırma olmadığından müşteriler en uygun oranları kullanarak ev almak istiyorlar. Nisan 2021 döneminde standart konut finansmanı oranlarında en düşük kar payı oranlarından birisi Ziraat Katılım Bankası'nda yer alıyor.

Konut finansmanı kullanacak olanlara Ziraat Katılım Bankası aylık yüzde 1.51 kar payı oranıyla finansman sağlıyor. Sunulan bu oran katılım bankaları arasında en uygun oranların başında geliyor.

100 BİN TL İÇİN ÖDEME PLANIZiraat Katılım Bankası müşterilerinin konut finansmanı kullanarak ev almak istediklerinde yukarıda yer alan ödeme planını sunuyor. 100 bin TL finansman kullanarak ev alacak olan bir müşteri aylık 1733 TL taksitle ev sahibi olabilir. 100 bin TL için toplam ödeme 209 bin TL olarak yapılacak.
Yorumlar (0)