Faizler Düştü! Vakıfbank'tan Son Dakika Konut Kredisi Kampanyası

Şubat ayında ev sahibi olmak isteyenler için Vakıfbank'tan düşük faiz oranıyla konut kredisi kampanyası geldi.

Faizler Düştü! Vakıfbank'tan Son Dakika Konut Kredisi Kampanyası
Şubat ayında ev sahibi olmak isteyenler için Vakıfbank'tan düşük faiz oranıyla konut kredisi kampanyası geldi. Banka müşterilerinin ev alımlarında diğer bankaların faiz oranlarından daha düşük maliyetle kredi sağlayacağını ilan etti. Bankanın yeni dönem kredi kampanyasında yer alıp müşterilere ilan edilen tüm konut kredisi özelliklerini derledik.

VAKIFBANK'TAN DÜŞÜK FAİZLİ, DÜŞÜK MALİYETLİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank yeni konut kredisi kampanyasını 'Yeşil Konut Kredisi' fırsatları olarak duyurdu. Banka alınacak dairenin enerji kimlik durumuna göre Şubat 2021 dönemine göre düşük faiz oranı sağlayacağını ilan etti. Müşterilere sunulacak faiz oranları aylık yüzde 1.29 seviyesinden başlayacak olup Vakıfbank bunun dışında yüksek kredi limiti sağlanacak.

Vakıfbank konut kredisi kullanımına dair açıklamasında "A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

YEŞİL KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Vakıfbank tarafından sağlanacak konut kredisinde faiz oranlarının belirlenmesinde enerji sınıfı türü önemli etmen olacak. Banka müşterilerinin alacakları dairenin enerji kimlik belgesinin A sınıfı olması durumunda düşük faiz uygulayacak. B sınıfı enerji kimlik belgesi bulunan konutlar için ise banka bir miktar daha yüksek faiz oranı uygulanacak.

  • A enerji sınıfı verimli konutlar için uygulanacak aylık faiz oranı yüzde 1.29

  • B enerji sınıfı verimli konutlar için uygulanacak aylık faiz oranı yüzde 1.38
ALINACAK EVİN DEĞERİNİN YÜZDE 90'INA KADAR KONUT KREDİSİ

Vakıfbank konut kredisi kullanımlarına ilişkin açıklamasında ayrıca yüksek kredi limiti müjdesi verdi. Yine alınacak konutun enerji kimlik belgesinin türüne göre sağlanacak kredi oranı yüzde 90 bandına kadar çıkacak.

"Yeşil konut kampanyası ile düşük peşinatla ev sahibi olabilirsiniz. Enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz."

YEŞİL KONUT KREDİSİNE ÖZEL ÖDEME SEÇENEKLERİ

Yeşil Konut Kredisi ile düşük faizli yüksek vadeli Vakıfbank konut kredisi kullanılarak ev alınırsa, banka esnek ödeme seçenekleri ile müşterilerine kolaylık sağlayacak. Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planlar ile müşteriler ödeme planları oluşturacaklar. Düşük faiz oranı, düşük maliyet ve uzun vadeli ödeme planıyla konut kredisi ile ev alacaklar başvurularını Vakıfbank şubelerinden başvurularını yapabilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)