Faizsiz Bankacılık İle Ev Alımı! Katılım Bankaları Konut Finansmanı Oranları

Ev almak için finansman ihtiyacı duyan vatandaşlar için kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ile özel katılım bankaları olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası 60 ay vadeli, 120 ay vadeli seçeneklerle finansman sağlıyorlar.

Faizsiz Bankacılık İle Ev Alımı! Katılım Bankaları Konut Finansmanı Oranları

Ev alacak olan vatandaşlar için çok sayıda banka konut kredisi ve konut finansmanı imkanı sağlıyor. 

Bu olanaklar arasından faizsiz bankacılık işlemleri ile ev almak isteyen vatandaşların tercihleri ise katılım bankaları oluyor. Ekim ayının son döneminde ev almayı planlayanlar için sunulan oranlar sağlanan vade seçenekleri ve son kampanyalar.

NE KADAR KONUT FİNANSMANI KULLANABİLİRİM?

Konut finansmanı kullanacak olan vatandaşların dikkat ettikleri noktalardan biri peşinat ödemeleri. Bu ödemeler bazı bankalarda yüzde 10 olarak uygulanırken bazı bankalar yüzde 20 talep ediyor. 

Kamu katılım bankaları Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası müşterilerine alacakları evin yüzde 90'ına kadar finansman sağlıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası için bu oranlar ise yüzde 80 seviyesinde. 

Türkiye Finans Katılım Bankası da alınacak evin enerji seviyesine göre yüzde 90, yüzde 85 ve yüzde 80 oranında finansman imkanı sunuyor. 

KAR PAYI ORANLARI YÜZDE KAÇ?

Katılım bankalarında kar payı oranları en az yüzde 1.19 bandında bulunuyor. Ancak bu oranlar vade sürecine göre değüişiyor. Örneğin konut finansmanı 120 ay değilde 609 ay vade ile ödemek isteyenlere bankalar daha uygun bir oran sunuyorlar. En düşük oranlar ise 36 ay vade imkanlarında. Bu kapsamda 100.000 TL finansmanın 120 ay vadeli kar payı oranı tablosu. 

Devlet Bankaların Kar Payı Oranları

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı ekim sonu kar payı oranı yüzde 1.19

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı ekim sonu kar payı oranı yüzde 1.19

Özel Katılım Bankalarının Kar Payı Oranları

Kuveyt Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.29

Albaraka Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.25

Türkiye Finans Katılım Bankası  120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.34

Emlak365.com

Yorumlar (0)