Faizsiz Bankacılık ile Ev Alımlarında Sunulan En Düşük Kar Payı Oranları

Faizsiz bankacılık işlemleri ile ev almak isteyenler için katılım bankalarının hangi oranlarla finansman sağladıklarını araştırıyorlar.

Faizsiz Bankacılık ile Ev Alımlarında Sunulan En Düşük Kar Payı Oranları

Faizsiz bankacılık işlemleri ile ev almak isteyenler için katılım bankalarının hangi oranlarla finansman sağladıklarını araştırıyorlar. Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve diğer katılım bankalarının oranları haberimizde.

Konut kredisi ile ev alacaklar için sunulan kredi faiz oranları katılım bankalarının kar payı oranlarını belirlemesinde önemli bir etmen oluyor. Bu kapsamda ev alacak olan ve katılım bankalarının faizsiz finansman olanaklarını kullanacaklar için sunulan kar payı oranlarını kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları olarak inceledik. 

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI

Katılım bankalarının konut finansmanı kar payı oranları, diğer bankaların faiz oranlarına yakın bir seviyede bulunuyor. Bazı bankaların konut finansmanı kar payı oranları diğer bankalara göre daha yüksek bir seviyede yer alıyor. Maliyet oranlarının arttığı katılım bankalarının konut finansmanlarında sunulan tüm oranları liste halinde sizlerle. Kamu katılım bankaları veya özel katılım bankalarından 120 ay vadeli 100.000 TL konut finansmanı kullanımı sonrası sunulan kar payı oranları listesi. 

Banka Banka Liste

* Ziraat Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı 2020 yılsonu güncel kar payı oranı yüzde 1.70

* Vakıf Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı 2020 yılsonu güncel kar payı oranı yüzde 1.60

* Kuveyt Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı 2020 yılsonu güncel kar payı oranı yüzde 1.62

* Türkiye Finans Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı 2020 yılsonu güncel kar payı oranı yüzde 1.75

* Albaraka Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı 2020 yılsonu güncel kar payı oranı yüzde 1.49

KATILIM BANKALARININ KAR PAYI ORANLARI VADEYE GÖRE DEĞİŞİYOR

Bazı katılım bankaları tarafından uygulanan konut finansmanı paketlerinde kar payı oranları vade sürecine göre değişiyor. Bankalar müşterilerine 0.36 ay arası veya 0-60 ay arası vadeli geri ödemelerde daha düşük kar payı sunuyorlar. Kamu katılım bankalarında bu vade farkı uygulaması olmazken Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası düşük vadeli finansman kullanımlarında yüzde 1 ile yüzde 10 arasında daha düşük kar payı sunuyorlar. Örneğin Kuveyt Türk Katılım Bankası düşük vadeli ödemelerde yüzde 1.52 kar payı ile finansman sağlarken 120 ay vadeli finansman kullanımlarında yüzde 1.62 kar payı ile finansman veriyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)