Flaş İddia: Yeni Kampanya Geliyor, İlk Kez Ev Alacaklara Kredi! Devlet Yüzde 0.68 Faiz Oranı İle 270 Bin TL Konut Kredisi Desteği Sağlayacak

Devletin konut kredisi destekleri yakından takip edilirken sona eren yüzde 0.64 konut kredisi kampanyası sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından hazırlanan yeni konut kredisi kampanyasının hazırlandığı iddia edildi. Bakan Albayrak tarafından hazırlanan kredi paketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanırsa bugüne kadar hiç konut almamış, ilk defa ev alacaklara yüzde 0.68 faiz oranı ile 270 bin TL kredi desteği verilecek! Meclis kulislerinde konuşulan ikinci konut kredisi seferberliği kredi desteği paketi hakkındaki detaylar haberimizde...

Flaş İddia: Yeni Kampanya Geliyor, İlk Kez Ev Alacaklara Kredi! Devlet Yüzde 0.68 Faiz Oranı İle 270 Bin TL Konut Kredisi Desteği Sağlayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan tarihi konut kredisi paketi kapsamında 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yüzde 0.64 faiz oranı ile sıfır, yüzde 0.74 faiz oranı ile ise ikinci el konut kredisi kampanyası başlatılmıştı. 

Ancak ucuz kredi desteğinin bir şekilde dolar ve altın yatırımına akmaya başlaması ile ilk önce enflasyon rakamlarının ardından ise dolar kurunun hızlı yükselişi sonrası Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan güncellemeler ile Ağustos ayı sonu itibari ile 1 sene ödemesiz dönemli konut kredisi desteği kampanyası sona erdirilmişti. 

İKİNCİ KONUT KREDİSİ SEFERBERLİĞİ GELİYOR! İLK KEZ EV ALACAKLARA ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK 0.68 FAİZLE KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK!

Emlak Danışmanı Mustafa Elgün You Tube kanalından yayımladığı özel video ile yeni bir konut kredisi kampanyası başlatılacağını iddia etti. Daha önce Haziran ayında başlatılan kampanyayı da yine kanalından daha önce duyuran ve doğru olarak erkeden açıklayan Elgün bu sefer yeni bir kampanya hazırlığı yapıldığını iddia etti. 

Elgün "Sizlere hükümetin yeni hazırlamış olduğu konut kredisi kampanyası hakkında bilgiler vereceğim. Hatırlayacağınız üzere yaklaşık 5 ay önce hükümet bir konut kredisi kampanyası başlatmış ve 1 milyonun üzerinde konut satışı gerçekleştirmişti. Ciddi bir satış grafiği yakalanmıştı. Yüzde 0.64 ve 0.74 faiz oranı kampanyası sayesinde binlerce kişi ev sahibi oldu. 

Bu hamle pandemi sonrası konut sektörünün rahatlaması ve sektörde yer alan firmaların borçlarından kurtulması için yapılan bir kampanyaydı. Şimdi ise size yeni bir kampanya açıklayacağım. Kampanya istihbaratını çok sağlam bir yerden ve yeni aldım. 

0.64 ve 0.74 kredi kampanyasında şartlar belliydi. Mali anlamda sıkıntısı olmayan, düzenli aylık maaş ile çalışan ve geliri uygun olan kişiler bu kredi kampanyasından yararlanmıştı. Konut kredisinde söz konusu oranlar ne yazık ki sonra kademeli olarak yükselmiş ve bugün yüzde 1,25 seviyesine kadar çıktı. 

Yeni kampanyada meclis kulislerinden almış olduğum bilgilere göre, ki daha önce geçmiş videolarımı izleyenler bilir ki bir önceki kampanya döneminde de açıkladığım tüm bilgiler birebir doğru çıkmıştı. Yeni aldığım duyumlara göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hiç konut almamış, bugüne kadar hiç üzerine konut almamış, gayrimenkul alımı yapmayan kişilere yönelik olarak düzenlenen kampanya ile üst limit 270 bin lira olmak üzere yüzde 0.68 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlanacak. 

YENİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE HİÇ KONUT ALMAMIŞ OLAN KİŞİLER 270 BİN LİRAYA KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKEBİLECEK! 

Bugüne kadar hiç konut almamış olan kişiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanırsa yüzde 0.68 oranı ile 270 bin liraya kadar konut kredisi kullanabilecek. Bugüne kadar bu kampanya üzerinde çalışmalar yapılıyordu zaten. Bu bilginin doğruluğunu da önümüzdeki günler gösterecek" dedi. 

Emlak365.com