Garanti BBVA'den Vade Farksız 240 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi

Garanti BBVA müşterilerine 20 yıllık geri ödeme planıyla konut kredisi sağlıyor. Alınacak evin değerine göre kredi limiti sunan banka ayrıca uzun veya kısa vadeli ödeme planında vade farkı almıyor.

Garanti BBVA'den Vade Farksız 240 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi
Konut kredisi ile ev alacaklar için en yüksek vade sürecini sağlayan bankaların başında Garanti BBVA geliyor. Mortgage konut kredisi ürünleri kapsamında müşterilerinin ev alımlarına aracılık eden Garanti BBVA sabit faizli ödeme fırsatı sunuyor.

MORTGAGE KONUT KREDİSİ ÜRÜN PAKETİ

Ev alacak olan vatandaşlar için kamu bankaları, katılım bankaları yada özel bankalar genellikle 120 ay vade ile kredi verirler. Bu bankaların çoğunun kredi seçeneklerinde ayrıca vade farkı uygulanmakta. Genellikle katılım bankalarının konut finansmanı ürünlerinde daha kısa vadeli ödeme planına daha düşük oranlı finansman sağlanır. Vade süreci uzadıkça kar payı oranı yada kredi faiz oranı yükselir.

Garanti BBVA Nisan 2021 döneminin en uzun vadeli konut kredisini sağlayan bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Bankanın müşterilerine oluşturduğu 240 ay vadeli ödeme planı ödemelerin daha kolay yapılmasına imkan sağlıyor. Bankanın sunduğu faiz oranları ise 36 ay avdeli konut kredisi kullanımlarında da 240 ay vadeli konut kredisi kullanımlarında da eşit olarak uygulanıyor.

Garanti BBVA müşterilerine sunduğu Sabit Faizli Mortgage Konut Kredisi Ürün Paketi için yapmış olduğu açıklamasında "Sabit Faizli konut kredisi ile taksitlerinizin miktarı hiç değişmez, hep aynı kalır. Siz sadece ne kadar vade istediğinizi söyleyin, uygun faiz oranları ile hayalinizdeki eve kolayca kavuşun." ifadelerine yer verdi.

Vade Süreci ve Faiz Oranları200.000 TL Konut KredisiKREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Müşteriler Garanti BBVA'nın mortgage kredisi ile ev almak istediklerinde sadece TL cinsinden kredi kullanabilirler. Kredi faiz oranı Nisan ayının ilk iki haftası itibariyle aylık yüzde 1.83 olarak uygulanacak. Bankanın bu oranı tüm ödeme planlarında geçerli. Geri ödemeler 240 aya kadar vadelendirilebilecek. Bunun dışında banka alınacak evin değerinin yüzde 80'ine kadar kredi sağlayacak.
Yorumlar (0)