Garanti, İş Bankası, Akbank, Ziraat, Vakıfbank, Halkbank 100 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Tablosu!

Türkiye'de yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar konut kredisi kampanyalarını araştırmaya devam ediyorlar. Peki kamu bankaları ve özel bankalar arasında en uygun konut kredisi kampanyası hangi bankada? Banka banka 100 Bin TL konut kredisi hesaplama!

Garanti, İş Bankası, Akbank, Ziraat, Vakıfbank, Halkbank 100 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Tablosu!

Türkiye'de ev sahibi olmayan her vatandaşın hayalinde bir gün ev sahibi olmak var. Ev sahibi olmak için de çok ciddi bir maddi külfetin altından kalkılması gerekiyor. Özellikle de son günlerde inşaat maliyetlerindeki artışlar konut fiyatlarına zam olarak yansımaya başladı. Bu durumda vatandaşlar daha çok zam gelmeden yeni bir konut satın almak için şartlarını zorlama yolunu seçiyorlar.

Konut finansmanı sorunu Türkiye'de bugünlerde yaşansa da bankaların konut kredisi kampanyaları bu sorunlara çözüm üretiyor. Konut kredisi kullanan vatandaşlar bankalardan temin ettikleri krediler ile birikimlerini birleştirerek konut satın alabiliyorlar. Bu nedenle en çok arama yapılan konut kredisi tutarı 100 Bin TL oluyor. Emlak365 olarak bizler de okuyucularımıza kolaylık olması açısından bankaların konut kredisi kampanyalarını araştırdık. Konut kredisi faiz oranları diğer bankalara kıyasla düşük olan bankalarda bu finansal desteğin hangi şartlarda verildiğini bir araya getirdik. İşte banka banka 100 Bin TL konut kredisi hesaplama tabloları...

GARANTİ BBVA 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,46 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için müşteriler bankaya her ay 1.771 TL kredi taksiti ödüyorlar. Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının yıllık maliyet oranı ise yüzde 19 olarak açıklandı.

İŞ BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

İş Bankası konut kredisi kampanyasından yararlanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,45 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.763 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ödenen toplam tutar ise 211.608 TL oluyor. Müşteriler bu konut kredisinde karşılaştıkları yıllık maliyet oranı ise yüzde 19 şeklinde açıklandı.

AKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Özel bankalar arasında konut kredilerine en düşük faiz uygulayan banka bugünlerde Akbank oldu. Akbank'ın konut kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler aylık yüzde 1,39 faiz oranı ile kredi kullanabiliyorlar. Bu kapsamda 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için müşteriler bankaya her ay 1.717 TL kredi taksiti ödüyorlar.

HALKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler kredi çektiklerinde bankaya aylık yüzde 1,38 kredi faizi ödüyorlar. Bu şartlarda 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler ayda 1.710 TL kredi taksiti ile karşılaşıyorlar. Müşterilerin vade sonunda ödeyecekleri toplam kredi tutarı ise 205.224 TL oluyor.

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler kredi çektiklerinde aylık yüzde 1,37 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. Bu şartlar kullanılan 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için Ziraat Bankası müşterileri aylık 1.702 TL kredi taksiti ödüyorlar. 120 ay devam eden bu kredi ödemelerinin sonunda vatandaşlar yeni bir ev sahibi oluyorlar.

VAKIFBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Kamu bankaları ile özel bankalar arasında konut kredilerinde en uygun faiz oranından Vakıfbank müşterileri yararlanıyor. Vakıfbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşlterilere aylık yüzde 1,32 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için Vakıfbank müşterileri aytlık 1.665 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise toplamda 199.819 TL ödeme yapılmış oluyor. Ayrıca bu konut kredisinin yıllık maliyet oranının ise yüzde 17 olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)