Haftanın İlk Kredi Faiz İndirimi Müjdesi Geldi!

Konut kredisi çekmek isteyen kişilerin yakından takip ettikleri kredi faiz oranlarındaki düşüş eğilimine devam ediyor.

Haftanın İlk Kredi Faiz İndirimi Müjdesi Geldi!

Konut kredisi çekmek isteyen kişilerin yakından takip ettikleri kredi faiz oranlarındaki düşüş eğilimine devam ediyor. Haftanın ilk konut kredisi faiz indirimi kararı açıklandı. Detaylar haberimizde...

Bankalar istemeyerekte olsa konut kredisi faiz oranlarında indirim yapmaya devam ediyor. Bugün açıklanan son kredi indirimi haberi Alternatif Bank konut kredisi paketinden geldi. Banka daha önce yüzde 2,50 olarak uyguladığı kredi faiz oranını yüzde 2,40 olarak revize etti. Yapılan indirim beklenen 1,20 faiz oranından son derece uzak olsa da kredi faiz indirimi eğiliminin devam edeceğini göstermesi açısından büyük önem taşıyor. Bankalar Yaşanan Rekabette Kredi İndirimi Yapmaya Mecbur Kalacaklar! Aslında faiz oranı yüksek olan bankalar tarafından yapılan indirimler tüketiciler tarafından hiç önemsenmese de yapılan bu indirimlerin en uygun konut kredisi veren bankalar üzerinde bir baskı oluşturduğunu bilmeleri gerekiyor. Yapılan her konut kredisi faiz indirimi ile konut kredisi faiz ortalaması düşerken gerileyen bu ortalama en uygun konut kredisi veren bankalar için de indirim yapılması zorunluluğunu ortaya çıkarıyor. Özellikle de son dönemde özel bankalar yapılan kredi indirimleri kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları için seviyenin çok yukarıda kalmasına neden olduğu için yakın zamanda kamu bankalarının kredi faiz indirimi yapması beklentisi son derece öne çıkıyor. Anadolu Bank 60 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama Ne yazık ki yapılan indirime rağmen 60 ay vadeli konut kredisi kullanılsa dahi bankaya yapılan toplam kredi geri ödemesi 189 bin 721 lirayı buluyor. Bu nedenle bu seviye ile konut kredisi çekmek yerine en uygun konut kredisi veren ilk 5 banka arasından tercihte bulunulması öneriliyor. 

BANKALARIN GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ...Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)