Halkbank 1.15 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Devlet bankalarının kredi kampanyaları özel bankalara oranla daha düşük faiz oranları sunması nedeni ile yakından takip edilirken konut kredisi paketinde de avantajlı oranlarla ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Halkbank kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde devlet tarafından faiz desteği verildiği için daha uygun koşullarda kredi kullanma fırsatı bulunuyor. Halkbank konut kredisi kampanyası detayları haberimizde...

Halkbank 1.15 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Yükselen faiz oranları nedeni ile bankaların konut kredisi kampanyaları daha da önem kazanırken evini kentsel dönüşüme vermek isteyen kişilere de Halkbank tarafından cazip oranlarla kredi kullanma imkanı sunuldu. 

HALKBANK DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 

Pek çok büyük şehrin yüksek deprem riski altında yer aldığı Türkiye'de depreme dayanıksız binaların yıkılarak yerlerine depreme dayanıklı yeni konutların yapılmasını sağlamak adına devlet kentsel dönüşüm desteklerini arttırmaya başladı. 

Kentsel dönüşüm kira yardımı yanı sıra kentsel dönüşüm konut kredisi desteği de arttırıldı. Başlatılan kampanya kapsamında devlet afet riski altında bulunan evlerin dönüştürülmesi için devlet destekli konut kredisi veriliyor. Kampanya kapsamında Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.48 olarak uygulanırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da yüzde 0.33 faiz oranı desteği veriliyor ve Halkbank kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 1.15 seviyesine çekiliyor. 

KİMLER HALKBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ ÇEKEBİLİR?

Düzenlenen düşük faizli konut kredisi kampanyasından 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamına giren evlerini yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, oturduğu eve riskli yapı raporu verilen ev sahipleri ile bu evlerde en az 1 senedir oturan kiracılar yararlanabilmektedir. 

Kampanyadan yararlanan kişiler için Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.48 olarak uygulanırken bu oranın yüzde 0.33 bölümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm konut kredisi desteği olarak ödenmekte, bu sayede kredi çeken kişilerin konut kredisi faiz oranı yüzde 1.15 seviyesine çekilmektedir.

Halkbank konut kredisi başvurusu tüm Halkbank şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

Yorumlar (0)