Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.98 Oldu!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut kredisi faiz indirimi kararının ardından bugünde Halkbank konut kredisi faiz indirimi yaptığını açıkladı.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.98 Oldu!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut kredisi faiz indirimi kararının ardından bugünde Halkbank konut kredisi faiz indirimi yaptığını açıkladı. Halk Bankası konut kredisi faizi yüzde 0.98 olarak revize edildi.

Kamu bankaları konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98 seviyesine çekildi. Ancak söz konusu indirim sadece kamu bankaları tarafından finansör olunan projelerde geçerli oldu. Yani ilgili projeleri hayata geçirmek için kamu bankalarından kredi kullanan inşaat firmaları tarafından hayata geçirilen konut projelerinden satın alan kişiler yüzde 0.98 faiz oranı ile konut kredisi kullanabilecek. Halkbank Konut Kredisi 0.98 Oldu! Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız Cuma günü ilk konut kredisi indirimi müjdesi Ziraat Bankası tarafından verilmiş, Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98 seviyesine çekilmişti.İlk yapılan haberlerde konut kredisi faiz indirimi ile normal oranın yüzde 1.78 olduğu ve anlaşmalı konut projelei için yüzde 0.98 faiz oranı ile kredi kullandırılacağı lanse edilirken sonradan normal projeler ve ikinci el konutlar için kredi fazi oranının yüzde 1.98 olarak korunduğu anlaşılmış ve karar büyük tepki çekmişti. Ardından umutlar diğer kamu bankaları tarafından yapılacak olan indirimlere çevrilmiş ve en azından bu bankaların genel bir kredi indirimi yapması beklentisi oluşmuştu. Ancak dün Vakıfbank konut kredisi faiz indirimi yaptığını açıklayınca umutlar bir kere daha kırılmıştı. Çünkü Vakıfbank 0.98 konut kredisi faizi kararında da tıpkı Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası için olduğu gibi sadece finansör olduğu projeleri kampanya kapsamı altına aldı. Yani ikinci el konut almak isteyen kişiler için oranlarda bir değişiklik yapılmadı. Ziraat Bankası 0.98 Konut Kredisi Kampanyası Vatandaş İçin Hüsrana Dönüştü! SON DETAYLAR...Vakıfbank 0.98 Konut Kredisi Anlaşmalı Konut Projeleri ListesiVakıfbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı!Vakıfbank 0.98 Faizli Konut Kredisi HesaplamaZiraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 0 98 Oldu, Kimler 0 98 Oran İle Konut Kredisi Çekebilecek?Ziraat Bankası 0 98 Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri, Kredi Şartları Neler?Ziraat Bankası 0.98 Faizle Anlaşmalı İnşaat Firmaları / Konut Projeleri Listesi (TÜM LİSTE)Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYALANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)