Halkbank'tan 200 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Aylık Ne Kadar Taksit Öderler?

Konut satın almak için konut kredisi kampanyaları hakkında araştırma yapan vatandaşların tercihi kamu bankaları oluyor. Kamu bankalarından birisi olan Halkbank da uygun imkanlarla konut kredisi vermeye devam ediyor. Halkbank konut kredisi kampanyası özellikleri nelerdir? 

Halkbank'tan 200 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Aylık Ne Kadar Taksit Öderler?

Her yılın yaz ayları inşaat sektörünün hareketlilik yaşadığı dönemler olduğu biliniyor. Bu dönemlerde Türkiye'de konut satışları ciddi anlamda yükselir. Genellikle Haziran ayına kadar konut satışları ortama seviyede gerçekleşir ve Haziran ayı ile Eylül ayı arasında yüksek sayıda konut satışı yapılır. Normalleşme döneminin de gelmesi ile konut satışlarına dair yüksek bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. 

Konut satışları yükselince finans gündeminin önemli maddelerinden birisi de konut kredisi kampanyaları oldu. Çünkü konut satın alıp ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar birikimlerinin üzerine konut kredisi ile çektikleri kredi tutarını ekleyerek satış işlemini tamamlıyorlar. Bu durumda konut kredisi kampanyaları büyük bir önem kazanıyor. Konut kredisi kampanyalarını araştıran vatandaşlar düşük maliyetli kredileri bulabilmek için yoğun bir çaba gösteriyorlar. 

Türkiye'de konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların ilk tercihleri kamu bankaları oluyor. Kamu bankalarından konut kredisi kullanılmasının nedeni ise düşük kredisi faizi uygulanması olarak biliniyor. Halkbank da konut kredisi kampanyası ile ortaya fark koymayı başaran bankalardan birisi oldu. Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşteriler uygun maliyetlerle ev sahibi olabiliyorlar.

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak için şartları araştıran vatandaşların karşılarına oldukça avantajlı imkanlar çıkıyor. Halkbank'ın konut kredisi kampanyasından yararlanarak ev sahibi olan vatandaşlar bu kredi geri ödemelerini kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Kendi bütçelerine uygun bir şekilde ödeme planı yapma konusunda herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmayan vatandaşlar bütçelerini yormadan, ekonomik sıkıntıya düşmeden ev sahibi olabiliyorlar. 

200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,38 kredi faizi uygulanıyor. Kampanya kapsamında 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler kredi  taksiti olarak her ay 3.420 TL ödeme yapıyorlar. 10 yıllık vade sonunda ise müşterilerin yapmaları gereken ödemelerin toplam tutarı ise 410.446 TL oluyor. 

Yorumlar (0)