Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları! 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Kredi Hesaplama!

Türkiye'de yeni bir konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi göstermeye devam ediyorlar. Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu? 

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları! 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Kredi Hesaplama!

Türkiye'de yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar konut kredileri ile sağladıkları finansman desteğini kullanarak bu satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Bankalardan temin edilen konut kredileri ev satın alımında vatandaşlara çok önemli bir destek oluyor. Belirli bir miktarı peşin olarak ödeyen vatandaşlar kana tutarı da konut kredisi ile taksite bağlayabiliyorlar. Bu şekilde kira öder gin iev sahibi olunabiliyor. Peki konut kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu? Kamu bankaları yüzde kaç faizle konut kredisi veriyorlar? 200 bin TL konut kredisi için hangi bankada kaç TL kredi taksiti ödenir?

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Konut kredisi kullanmak için tercihlerini Vakıfbank'tan yana yapan vatandaşlar için banka tarafından konut kredisi kampanyası şartları açıklandı. Buna göre konut kredisi kullanmak isteyen müşlterilere Vakıfbank 120 ay vadeli kredilerde aylık yüzde 1,32 oranında faiz uyguluyor. Bu şartlarda 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.330 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu miktarda bir kredi için müşterilerden kredi tahsis ücreti olarak 1.000 TL tahsil edilirken ekspertiz ücreti olarak da 1.100 TL alınıyor.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşteriler için uygulanacak mali hesaplamalar da belli oldu. Buna göre Ziraat Bankası 120 ay vadeli konut kredilerinde müşterilerine aylık yüzde 1,37 kredi faizi uyguluyor. Ziraat Bankası'ndan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.405 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Halkbank'ın konut kredisi kampanyası şartları de merak ediliyor. Halkbank tarafından müşterilere sunulan Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası'nın detayları belli oldu. Alınan en son güncel verilere göre Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere 120 ay vadeli konut kredilerinde aylık yüzde 1,38 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu faiz ile yapılan hesaplamaya göre 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi karşılığında müşteriler bankaya her ay 3.420 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise müşterilerin 200 Bin TL konut kredisi karşılığında yaptıkları toplam ödeme 410.446 TL oluyor. Bu hesaplamayla Halkbank'tan 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler ana para haricinde yıllık yaklaşık 21 Bin TL faiz ve masraf ödemesi yapıyorlar. 

Yorumlar (0)