Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Faizsiz Konut Açıklaması! BDDK'ya Talimat Verildi, Kanun Teklifi Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa eden Berat Albayrak'ın yerine atanan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Faizsiz Konut Açıklaması! BDDK'ya Talimat Verildi, Kanun Teklifi Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa eden Berat Albayrak'ın yerine atanan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan çok önemli açıklamalarda bulundu. Asla gelir düzeyi düşük vatandaşları olumsuz etkileyecek ve onları mağdur edecek bir girişimde bulunmayacaklarını dile getirdi. Faizsiz konut edindirme kampanyaları ve şirketleri hakkında talimat verdiğini belirten Bakan Elvan, BDDK tarafından çalışma yapılacağını, kanun teklifi konusunda da adım atacaklarını dile getirdi.

Son dönemde sık sık reklamlarla gündeme gelen faizsiz konut edindirme kampanyaları hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından önemli açıklamalar geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçesine ilişkin sunumunu gerçekleştiren Bakan Elvan ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. FAİZSİZ KONUT VE EV EDİNDİRME KAMPANYALARI BDDK TARAFINDAN İNCELENECEK! Ev sahibi olmak isteyen kişilerin yakından takip etmiş oldukları faizsiz ev ve konut edindirme kampanyaları ve şirketlerine ilişkin basın mensupları tarafından yöneltilen soruyu yanıtlayan Bakan Elvan "Bununla ilgili BDDK Başkanımızdan süratle bir çalışma yapılıp bu çalışmanın bakanlığımızla paylaşılmasını istedim. Eğer böyle bir kanun teklifi verilmesi hususu benimsenirse, açıkçası biz adım atmak arzusundayız. Bu konuyla ilgili bir adım atmalıyız" diyerek yanıt verdi. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFAİZSİZ KONUT EDİNME SİSTEMİ NEDİR? Son dönemde ekranlarda çıkan reklamlara dikkat çeken faizsiz konut satan şirketler aslında finansman kuruluşu kimliği ile hizmet veriyor ve direkt olarak konut satışı gerçekleştirmiyor. Sistemde Birevim, Eminevim, Finansevim ve Fuzulev gibi büyük şirketler ev sahibi olmak isteyen kişilere paketler sunuyor. Sunulan bu paketlerde sistem gün mantığı ile çalışıyor ve güne giren kişiler arasında çekiliş yapılarak bu kişilerin sıra ile ev sahibi olmaları sağlanıyor. Yapılan kura çekilişleri ile aynı fiyat aralığında ev almak ve aynı tutarda taksit ödemek isteyen kişilerden oluşan gruplar arasında çekiliş yapılarak sıralama belirleniyor. Kurada adı önce çıkanlar yani ilk ev sahibi olanlar daha fazla aylık taksit öderken adı sonra çıkanlar ise bu dönemde kira ödemeye devam edecekleri için daha düşük taksit ödüyor. Yapılan çekilişle belirlenen periyodlarda herkes evini sırası ile satın alıyor ve ödemelerine devam ediyor. Yani gün mantığı ile adı çıkan kişiler sırası ile ev sahibi oluyor ve sistem bu şekilde işliyor, faizsiz tasarrufa dayalı bir şekilde kişinin ev sahibi olması sağlanıyor.Sistem uzun yıllardır Türkiye'de işlerken faizsiz konut ve araç sahibi olunmasına yönelik gün mantığı ile şans föktürü ile yapılan çekilişle taksitle ödemeler yapılıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)