Hem Sıfır Hem 2. El Evde Ay Sonunda En Düşük Konut Kredisi Halkbank'ta

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranları birbirinden ayrılmaya başladı. Ziraat Bankası son dönemlerde yapmış olduğu faiz güncellemeleri ile konut kredisinde maliyet oranlarını artırdı. Vakıfbank'ta konut kredisinde yeni güncellemeler yaparken Halkbank sağladığı oranlarla halen en düşük kredi veren banka konumunda.

Hem Sıfır Hem 2. El Evde Ay Sonunda En Düşük Konut Kredisi Halkbank'ta

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranları artmaya devam ediyor. Ekonomide oluşan dalgalı seyir ve döviz kurunun güçlü yükselişi nedeniyle Merkez Bankası'nın almış olduğu önlemler kredi faiz oranlarında yaşanan yükselme eğilimini hızlandırdı. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ ÇOK YÜKSELDİ

Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi kullanmak isteyenler için faiz oranları çok yükseldi. Banka Eylül ayı içerisinde yapmış olduğu faiz oranları düzenlemeleri ile aylık maliyet oranlarını artırdı. Kredi kampanlarının ardından faiz oranlaırnda güncelleme yapan banka 0.99 ile kredi imkanı sunarken bu oran Eylül ayı sonunda ikinci elde yüzde 1.29 bandına kadar yükselmiş durumda. 

HALKBANK EN DÜŞÜK KREDİ FAİZ ORANINA SAHİp

Devlet bankaları arasında en düşük kredi faiz oranı Halkbank'ta bulunuyor. Banka müşterilerien Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyaları dahilinde düşük faizle kredi sunuyor. Bankanın sağladığı oranlar şöyle;

Halkbank Hesaplı Evim Sıfır konut alımlarında kullanılan kredi faiz oranı aylık yüzde 0.99. İkinci el ev almak isteyenlere ise Halkbank, Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası ile yüzde 1.09 oranıyla kredi imkanı veriyor.

UZUN VADELİ ÖDEME PLANI

Aylık eşit taksitle ödeme, iki aylık veya üç aylık eşit taksitlerle ödeme, serbet ödeme, artan veya azalan taksitle esnek ödeme seçenekleri sunan Halkbank müşterilerine 180 ay vadel sağlıyor. Müşteriler evin ekspertiz değerinin yüzde 80'i için kredi kullanabilecekler.

Emlak365.com